Žymiausių pasaulio sostinių architektūra

Architektūra – projektavimo mokslas ir kartu menas. Ji supa mus iš visų pusių, pradedant urbanistika ir baigiant interjero dizainu. Keliaudami po įvairias pasaulio šalis turime galimybę pažinti skirtingų amžių, skirtingų žmonių kūrinius. Ryškiausiai architektūra pasireiškia didžiuosiuose miestuose – sostinėse. Viena žymiausių ir labiausiai lankomiausių sostinių – Bankokas. Ne paslaptis, kad čia vyraujanti religija – budizmas, tad ir šventyklos čia kitokios nei, tarkime, Lietuvoje. Viena tokių šventyklų – Wat Suthat. Vos įėjus į vidų kvapą užgniaužia meno kūrinių įspūdingumas bei 8 metrų aukščio Budos skulptūra. Didieji rūmai – įspūdingas pastatų kompleksas, kuriame anksčiau gyveno karaliai. Rūmai žavi ne tik savo architektūra, bet ir skleidžiama didybe.

Dar viena lankomiausių sostinių – Londonas (Jungtinė Karalystė). Turbūt vienas žymiausių architektūrinių kūrinių – Big Benas. Vienas didžiausių pasaulio laikrodžių yra laikomas ne tik Londono, bet ir visos Anglijos simbolis, kuris yra Vestminsterio rūmų Šv. Stefano bokšte. Šis laikrodis pakeitė Londono urbanistinį peizažą, nes buvo sukurtas gotikinio Viktorijos laikų stiliumi. Įdomu ir tai, kad laikrodis turi 4 ciferblatus, ant kurių yra išgraviruoti lotyniški žodžiai. Nors iš šalies Londono architektūra gali būti vadinama modernia, tačiau tam tikri išlikę architektūriniai statiniai leidžia pažinti Anglijos istoriją.

Kita, visiems gerai žinoma sostinė – Roma. Tai didžiausias Italijos miestas. Romos architektūra buvo plėtojama ilgus šimtmečius. Ji ilgą laiką buvo Europos klasikinės architektūros centru. O vėliau tapo pagrindiniu baroko ir ir renesanso centru. Romos architektūrą galima suskirstyti amžiais. Antikinė Roma, šiame laikotarpyje buvo pastatytas koliziejus. Renesanso ir Baroko laikotarpiu – Navonos aikštė bei Trevi fontanas.

Kaip galime matyti skirtingų miestų – skirtinga architektūra ir projektavimas. Dabartinėje visuomenėje architektūra tampa vis modernesne. Kai kurios detalės pritaikomos net gi statomų namų projektuose. Vis dažniau miestuose atsiranda dangoraižiai ar neįprastos formos pastatatai. Tokį pasirinkimą lemia tobulėjantis technologijų pasaulis bei pasikeitęs žmonių poreikis. Būdami kelionėje galime išvysti ne tik senųjų pastatų architektūrą, bet ir modernių – kaip pavyzdys, jau minėtoje sostinėje Londone esantis Shardas. Apie šiuolaikinės architektūros naujienas bei kas populiaru šiandien galite rasti svetainėje http://www.manostatyba.info/category/architektura-projektavimas/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *