Lietuva – vienas didžiausių centrinės bei rytinės Europos turizmo centrų

Nors lyginant su kitomis šalimis, Lietuva nėra didelė savo teritorija, tačiau parodyti tikrai turi ką. Lietuva – vienas didžiausių centrinės bei rytinės Europos centrų. Savo šalyje sulaukiame įvairių turistų iš kaimyninių šalių, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Danijos. Viena priežasčių kodėl sulaukiama daugybės turistų – unikalus kraštovaizdis, besikeičiantis keturis kartus per metus bei puikiai išsivysčiusi paslaugų sfera. Neatsiliekame, o neretai Spa, viešbučių, restoranų pasirinkimu bei kokybe lenkiame ne vieną didesnę šalį. Vienintelis Lietuvos turizmui trukdantis dalykas – pasiekiamumas, kuris yra gana prastas ir kurį būtina tobulinti.

Daugiausiai svetimšalių galima išvysti Lietuvos sostinėje – Vilniuje. Į šį miestą atkeliavusius turistus užburia Senamiestis. Taip pat galime didžiuotis išskirtiniais architektūriniais paminklais bei unikaliu kraštovaizdžiu. Dar vienas turistų mėgstamas miestas – Trakai. Netoli Vilniaus esantis miestas traukia paragauti kibinų ir aplankyti legendinę Trakų pilį.

Po lietuvą keliauja ne tik turistai, bet ir patys lietuviai. Populiariausios yra turistinės – pažintinės kelionės. Vieni lankomiausių turistų centrų – Anykščiai, Molėtai, Kėdainiai, Panevėžys, Rokiškis. Taip pat kurortiniai miestai: Birštonas, Palanga, Neringa, Druskininkai.

Taip pat renkamasi ne tik pažinti Lietuvos gamtą, bet ir susipažinti su skirtingų miestų kultūra. Ne paslaptis, jog Lietuvoje galime išgirsti skirtingomis šnektomis kalbančių žmonių, o tai atskleidžia ir skirtingus pomėgius bei veiklas. Pavyzdžiui, užsukę į Žematiją ir nuvykę į Telšius, rasime žymųjį muziejų „ Alka“, Debesnų botaninį taką, Jomantų miško pažintinį taką ir kitas dėmesio vertas vietas. Užsukę į Šiaulius ne tik turėsime progą pasižvalgyti po miestą, bet ir sudalyvauti edukacinėje programoje, kurios metu siūloma duonos kepimo pamoka. O keliaudami po Aukštaitiją, užsukę į Zarasus ir apsilankę Zarasų ežero pakrantėje, galime rasti 17 metrų apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria nepakartojamas kraštovaizdis. Pakrantėje galima apžiūrėti akmens skulptūrų parką, o pačiame ežere įrengtas net 30 metrų fontanas. Aukštaitijos regionas apima didesnę dalį Lietuvos, tačiau kiekviename mieste galima išvysti vis kitokius architektūrinius paminklus, pasakojančius skirtingas istorijas. Taip pat kai kuriuose rajonuose skiriasi kraštovaizdis, vienur lygumos, kitose – daugybė piliakalnių. Tad kelionė po Lietuvą gali būti įdomi tiek svetimšaliui, tiek tautiečiui, o daugiau informacijos apie keliones po Lietuvą galima rasti internetinėje svetainėje: http://www.manopomegiai.lt/category/keliones-po-lietuva/

Panorus pakeliauti po užsienio valstybes, rekomenduojame kelionę derintis su profesionaliais planuotojais, kelionių agentūra Venera.travel

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *