Stiklo dirbtuvės: Lietuvos stiklo meistrų paklausa ir stiklo muziejai

Stiklo gaminiai plačiai naudojami interjere ne tik kaip estetiką ir stilių kuriantys meno kūriniai, tačiau ir kaip funkcionalūs daiktai, kurie padeda kasdienybę padaryti kur kas patogesne. Yra ne vienos stiklo dirbtuvės Vilniuje, kuriose meistrai pasiruošę pagaminti tokias konstrukcijas, kokių pageidauja klientai. Kol vieni ieško paprastumo, kiti – modernumo bei įmantrumo, tretiems labiausiai patinka pompastika, kadangi ji geriausiai įsikomponuoja klasikinio stiliaus namuose. Bet kuriuo atveju lietuvių meistrai – tikri profesionalai, tad tereikia rasti tuos, kurie sutinka priimti Jūsų užsakymą ir laukti, kol jų kūrinys privers jus aiktelėti.

Užsieniečiai vertina lietuvių stiklo dirbinius

Stiklo dirbtuvės Vilniuje vienija pačius geriausius specialistus, kurie gamina ne tik savo šalies klientams, tačiau ir užsieniečiams, kurie ne tik teikia užsakymus internetu, tačiau atvyksta realiai pabendrauti su meistrais, kurių rankas galima būtų pavadinti auksinėmis. Užsienio meistrai labiausiai vertina lietuvių norą dirbti rankomis ir tai, kad kiekvienas stiklo dirbinys yra pagamintas asmeniškai, pagal kiekvieno užsakovo poreikius juokaujama, kad su meile. Šiais laikais žmonės vis mieliau renkasi individualius užsakymus, kadangi jiems svarbu, kad namuose kuriamas interjeras būtų kuo artimesnis jų vidiniam pasauliui, galiausiai, kad kiekvienas namuose turimas daiktas būtų ne masinės gamybos, tačiau individualus.

Stiklo panaudojimo galimybės

Kadangi Lietuvoje nėra labai daug studijų programų, kuriose mokytų stiklo dirbinių gaminimo meno – labiausiai iškyla tie, kurie patys domisi ir kurie bando, žinoma, tie, kurie nuoširdžiai stengiasi savo klientams pasiūlyti inovatyviai atrodančius ir tuo pačiu labai stilingus gaminius. O gaminami tiek tokie masyvūs užsakymai, kaip stiklo sienelės arba stiklinės dušo durys iki mažesnių, pavyzdžiui, veidrodžiai pagal užsakymą, net mažos lentynėlės, kurios puikiai tinka tiek vonios patalpose, tiek virtuvėje.

Užsieniečiai dažnai atvyksta tūkstančius kilometrų, kad galėtų užsakyti vienetinio modelio, unikalius dirbinius, kurie ne tik atrodo puikiai, tačiau, sakykime, tai kvepia individualumu, atspindi kiekvieno asmens  vidinį pasaulį ir norus.

Stiklo muziejai Lietuvoje:

  • Molėtų rajone, Balninkų miestelyje, VŠĮ Universalaus daugiafunkcinio centro „Kaimynystės namai“ padalinyje yra įkurtas pirmasis ir kol kas vienintelis Lietuvoje specializuotas stiklo ir jo dirbinių muziejus, kuriame galite pamatyti XX-XXI a. stiklo gamyklų ir fabrikų dirbinius ir XVII-XIX a. stiklo dirbinių duženas bei ugniai atsparias medžiagų liekanas. Tose pačiose patalpose taip pat eksponuojami ir paveikslai, įrengta krašto buities, istorijos ir kultūros ekspozicija bei  yra kintanti kilnojamų / laikinų parodų salė.
  • Senovinių eglutės žaisliukų muziejus Miežiškiuose, Panevėžio apskrityje, nėra stiklo muziejus, tačiau dalis žaisliukų yra stikliniai, tai maži stiklo meno kūriniai, kurie kiekvienam Lietuviui, kuris švenčia Šv. Kalėdas, turi prasmę ir sukelia geras emocijas.
  • Nors stiklo ar su stiklu susijusių muziejų Lietuvoje daugiau nėra, tačiau stiklo meno gerbėjams derėtų sekti žinomus Lietuvos stiklo menininkus, dizainerius (pvz. Remigijus Kriukas iš UAB „Glasremis“, Mantas ir Vytenis iš UAB „MAVY STUDIJA“ ir kt.), stiklo technologus ir / ar dirbtuves, kurie kartais surengia laikinas parodas, ekspozicijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *