Prižiūrimas kompiuteris – ilgalaikis ir patikimas palydovas darbe, moksle ir pramogose

Kasdien naudojame nešiojamuosius ar stalinius kompiuterius, tiek darbe, tiek mokydamiesi, tiek ilsėdamiesi. Jei norime, kad įranga tarnautų ilgiau, svarbu ją tinkamai prižiūrėti. Tačiau kai kurie mūsų kompiuterio naudojimo įpročiai gali pakenkti, todėl geriausia jų atsisakyti. Kompiuterių remontas Sinertoje nori jums patarti, kaip teisingai reikia prižiūrėti kompiuterį.

Patarimai, kaip prižiūrėti kompiuterį, kad jis ilgiau tarnautų

Nešiojamasis kompiuteris yra labai patogus, jį galite pasiimti su savimi ir naudoti bet kuriuo metu ir bet kur. Tačiau, neturėtumėte naudoti kompiuterio padėdami jį ant sofos, lovos ar kito minkšto paviršiaus. Perkaitinus kompiuterį jis gali nebeįsijungti, taip pat gali būti pažeisti vidiniai jo komponentai. Tam, kad taip nenutiktų rekomenduojama naudoti specialius kompiuterių aušinimo stovus ir laikiklius arba naudotis įrenginiu ant lygaus ir kieto paviršiaus. Kompiuteris taip pat bijo staigių temperatūros skirtumų. Karštis gali pakenkti plastikinėms kompiuterio detalėms. Ilgai laikant kompiuterį saulėje detalės gali atšokti ar atsiklijuoti.

Taip pat labai svarbi kasdienė kompiuterio higiena ir sauga. Kaip ir daugelis kitų išmaniųjų įrenginių, jūsų kompiuteris turi būti apsaugotas, jį reikia reguliariai valyti. Jei nenorite rizikuoti rinkdamiesi naują įrenginį, įsitikinkite, kad jame yra purslų nepraleidžianti klaviatūra. Tai neleis skysčiams patekti į vidines prietaiso dalis. Daugiau dėmesio skirkite kompiuterių ekranų priežiūrai. Jį galima valyti tik specialia valymo priemone. Prieš valydami kompiuterį, pirmiausia išjunkite kompiuterį, naudokite minkštą šluostę be pūkelių ir nepurkškite valymo skysčio tiesiai į ekraną. Valant kompiuterius svarbu nepersistengti – jokiu būdu nebandykite išpūsti dulkių karšta džiovintuvo srove ar dulkių siurbliu. Taip galite pakenkti savo įrenginiui. Jei pastebėjote, kad kompiuteryje prisikaupė daug nešvarumų, verčiau nuneškite jį išvalymui į autorizuotą įrenginių serviso centrą. Nors kompiuterių ekranai tvirti ir patvarūs, juos taip pat reikia saugoti. Tam, kad nedužtų vidinis nešiojamojo kompiuterio ekranas, nedėkite ant užversto kompiuterio sunkių daiktų ir nešiokite jį tam skirtame paminkštintame dėkle. Dėdami kompiuterį į kuprinę ar rankinę, neužkraukite jo sunkiomis knygomis ir kitais daiktais.

Tiek „MacBook“, tiek „Windows“ kompiuterių savininkai turi nuolat atnaujinti programinę įrangą. Kiekviena nauja programinės įrangos versija užpildys saugumo spragas, pridės naujų funkcijų ir atliks kitus svarbius ir reikšmingus kasdienio darbo pakeitimus. Norėdami padidinti saugumą, turėtumėte įdiegti patikimą antivirusinę programą. Prieš diegiant naują programą svarbu vengti neaiškių svetainių, nespustelėti įtartinų nuorodų, atidžiai įvertinti atsisiuntimus. Norėdami apsaugoti savo asmeninę informaciją, neturėtumėte naudoti viešųjų „Wi-Fi“ tinklų. Kompiuterį geriausia įkrauti jam skirtu originaliu, gamintojo priskirtu įkrovikliu. Siekiant tolygaus įrenginio krovimo, reikėtų vengti įtampos šuolių. Rekomenduojama prijungus kompiuterį prie įkroviklio, įrenginio nejudinti ir nenešioti – tai darydami galite sugadinti įkrovimo lizdą. Taip pat saugokite, kad įkrovimo laidų nenugraužtų augintiniai, tai pakankamai dažna įkroviklių keitimo priežastis.

Bandyti suremontuoti kompiuterį pačiam – rizikinga. Kompiuteris susideda iš daugybės smulkių detalių, tad atjungus ir sulaužius net pačią smulkiausią jo jungtį, galite visiškai sugadinti savo įrenginį. Dėl bet kokių fizinių pažeidimų ir įsikišimo taip pat galite prarasti kompiuterio garantiją, jei ji vis dar galioja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *