Aprangos kodas darbe: kiek jis reikalingas?

Kiekvienas norime atrodyti gražiai ir stilingai, nepriklausomai nuo to, kokioje aplinkoje esame. Svarbu gerai atrodyti ir darbe, pasirinkus kokybiškus ir modernius darbo rūbus, pasirinkus kitokius rūbus, kurie nėra pritaikyti darbui, galima susidurti su sunkumais. Problema gali kilti dėl to, kaip darbo kokybė yra susijusi su darbo drabužių pasirinkimu. Tai tikrai svarbu. Juk darbe žmonės turi jaustis laisvai nuo galimų kenksmingų medžiagų, laisvai judėti ir nejausti šalčio. Kasdienė ir namų apranga ne visada gali atitikti šiuos reikalavimus.

  • Jei dirbate automobilių servise, chemijos įmonėje, suvirintoju  ir kt., geriausias darbo kostiumas yra pagamintas iš medžiagų, kurios gali atsispirti visų rūšių kenksmingoms medžiagoms, yra atsparios vandeniui ir greitai išdžiūsta. Tokiems darbo drabužiams ypatingos priežiūros nereikia.
  • Paprastai darbinį kostiumą sudaro kelnės ir švarkas arba puskombinezonis ir švarkas. Juose paprastai būna didelės ir talpios kišenės, pritvirtintos ties klubais ir krūtine, kad būtų patogu pasiimti reikiamą daiktą.

Restoranų padavėjos, orlaivių palydovai, banko darbuotojos, medikai, net beveik kiekviename straipsnyje apie profesijas linksniuojamos niekuo nenusikaltusios parduotuvių kasininkės – visur reikalinga tam tikra apranga, atspindinti kompanijos filosofiją, logotipo spalvas, drausminanti ir padedanti atrodyti patikimiau ir atsakingiau. Kiekviena apranga panaikina išskirtinumą ir paruošia darbo maratonui. Tačiau yra daugybė darbų, kuriuose darbo aprangos dėvimos ne dėl drausmės ar etiketo, nes tokie rūbai ir jų priedai reikalingi laikantis saugumo bei saugantis nuo oro sąlygų.

Apsaugokime savo rankas, nesvarbu, kokiame darbe dirbame

Kad ir kokiame darbe dirbate, jūsų rankos pavargsta labiausiai. Tiems, kurie dirba sunkų fizinį darbą, reikia specialų pirštinių, kurios atsparios karščiui ir šalčiui. Jei dirbate su konditerija ar kirpykloje, tuomet pasirinkite darbines pirštines, kurios yra plonos ir patogios – lateksinės pirštinės puikiai tiks jūsų darbui. Jei darbe nereikia dėvėti pirštinių, nepamirškite, jog dirbdami su kompiuteriu alinate savo rankas, dėl to jas palepinkite kremu ar rankų kaukėmis.

Sakysite: nejaugi apranga gali pakeisti darbines darbuotojo savybes, ir todėl turiu kentėti dėl kažkokių kodų, taisyklių, kai didesnė gyvenimo dalis pralekia darbe? Bet tai klaidinga nuostata. Geriausias požiūris – aukso viduriukas.Darbe reikia atrodyti tvarkingai, neiššaukiančiai. Žinoma, ne visuose darbuose reikalaujama dėvėti darbinius rūbus, kituose darbuose yra laisvasis stilius, bet net ir tuomet, jei jums tenka daug vaikščioti, verta pagalvoti apie darbinius batus, nes jie yra pritaikyti taip, kad tinka žygiams, eisenoms ir darbui. Pasirinkus tokius batus, koja bus saugi ir batai visuomet bus patogūs, juose koja neprakaituos ir dienos eigoje pajusite, kaip gera dėvėti aukštos kokybės avalynę. Darbo batų yra įvairių, į biurą ar banką tinka odiniai aulinukai, o darbui garaže pritaikyti specialūs batai su storu padu, kuris apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų darbo metu.

Teisę nustatyti aprangos kodą turi kiekvienas darbdavys. Tas, kuris rūpinasi savo darbuotojais, jiems pagal darbo specifiką parūpins reikiamų priemonių, tokių kaip šalmai, antkeliai, akiniai, nuo garso saugančios ausinės. Taip pat darbdavys turi pasirūpinti ir vienkartinėmis kaukėmis, dezinfekciniu skysčiu, kad jo darbovietėje būtų saugu dirbti. Negana to, darbdavys turi paaiškinti, kokie rūbai reikalingi dirbant rizikingą darbą, bei priminti, kokios pasekmės už tai, jei yra nešiojama netinkama apranga. Darbo kostiumus, kurie bus ne tik geros kokybės, bet ir išvaizdūs tikrai galite įsigyti čia:https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-rubai/darbo-kostiumai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *