Nepamirštamos kelionės, kurių metu verta sekti vietinių pėdomis

Italija – meilės, romantikos, vyno ir skanaus maisto šalis. Kelionėje galite ne tik skaniai pavalgyti, bet ir pasigrožėti gražia gamta, architektūra, kuri jums leis prisiminti senuosius laikus. Jei ruošiatės vykti į šią nuostabios gamtos, skanaus maisto, įsimintinos istorijos šalį, jums vertėtų žinoti keletą dalykų. Kelionę į Italiją rasite čia: https://beta.lt/keliones/poilsines-keliones/keliones-i-italija 

Jei norite keliauti, geriausia transporto priemonė bus traukinys

Italijos gamtos peizažas nuostabus, net pro traukinio langą žmonės gali stebėti nuostabią gamtą. Primygtinai rekomenduojama rinktis tokio tipo keliones, nes tikslas pasiekiamas greitai, o vėliau nereikia galvoti, kur galima palikti automobilį. Traukiniai dažnai ir patogiai važiuoja tarp miestų, o dauguma traukinių stočių yra miesto centre, todėl net ir trumpai pabuvus galima lengvai apžiūrėti senamiestį. Be to, kaina yra priimtina, o traukinys – labai greitas. Dauguma jų yra geros būklės, su oro kondicionieriais ir labai patogūs, kai kuriuose nėra oro kondicionierių, langai yra atviri, o vėjas kelia didelį triukšmą per langus. Tačiau vaizdas, atidarytas pro langą, yra vertas viso triukšmo.

Bilietus galite įsigyti internetu arba stoties terminale. Abiem atvejais procedūra yra paprasta ir patogi. Paprastai prieš kelionę perkant ir gaunate vietas terminale. Jei paklysite – stotyje rasite žemėlapį, kuriuo vadovaudamiesi galėsite suprasti, kurioje vietoje esate ir kur jums reikia nukeliauti. Nebijokite bendrauti su vietiniais, nes jie yra draugiški ir puikiai padės, jeigu kils rūpesčių.

Itališko maisto paieškos

Ar jums patinka itališkas maistas? Ar buvote Italijoje? Jei ne, pamirškite savo žinias apie italų virtuvę. Tai daug skaniau, nei manote. Italijoje maistas pritrauks tuos, kurie miltų gaminius ir jūros gėrybes laiko gyvenimu. Galite tikėtis labai paprastų makaronų patiekalų ir gardžiausių padažų, kurie užgožia bet kokią „itališką“ versiją Lietuvoje. 

Beje, niekada nenustebinsime žmonių, kurie  buvo Italijoje- čia nerasite vištienos ir agurkų picos. Picos ingredientai paprastai nėra perkrauti, tačiau jie gerai dera, o padai ištirpsta burnoje. Paragavus picos Italijoje, teks bent kažko panašaus ieškoti Lietuvoje. Rekomenduojama mėgautis jūros gėrybėmis, alyvuogių aliejumi, ką tik iškepta balta duona ir sūriu. Skaniausi patiekalai yra pankolių salotos ir sulankstyta pica, pagaminta tik iš kelių ingredientų, daugiausia purpurinių kopūstų.

Pasiruoškite, jog ne visur laisvai susikalbėsite angliškai

Prie Gardos ežero, Peschiera del Garda miestelyje, su mumis kalbėjo itališkai, vokiškai arba rankomis. Tas regionas mėgstamas vokiečių, šveicarų bei pačių italų. Todėl prieš vykdami galite išmokti keletą praversiančių frazių.

Daugelyje kavinių ar restoranų arbatpinigiai įskaičiuoti į sąskaitą. Kainos skiriasi nuo miesto ir restorano, tačiau mažiausią įskaičiuota suma yra 3 eur dviems. Norėdami gauti daugiau patarimų apie kelionę į Italiją ir sužinoti, kaip geriausiai pasiruošti tokiai kelionei, apsilankykite apkeliauk.lt. Čia rasite vertingų įžvalgų ir gudrybių, kurios padės jūsų viešnagei Italijoje tapti dar malonesnei ir įsimintinesnei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *