Nepatogumas keliaujant – dažnas šlapinimasis. Kaip padėti sau?

Dažnas šlapinimasis – kas bent kartą su jais susidūrė, puikiai žino, kaip tai nemalonu ir, kiek daug nepatogumų gali sukelti, ypač, jei asmuo daug keliauja. Visgi, iškilusią problemą įveikti lengviau, kai apie ją žinai daugiau. Taigi, kviečiame sužinoti daugiau apie šlapimo pūslės sutrikimus: dėl kokių priežasčių jie kyla, ką daryti su jais susidūrus, ir, kaip jų išvengti?

Dažnas šlapinimasis (o tai pat ir įvairūs su tuo susiję sutrikimai), gali pradėti kamuoti dėl įvairių priežasčių. Kai kurios iš jų – visiškai paprastos ir nekeliančios jokių baimių, tačiau yra ir tokių, kurios gali versti sunerimti. Dažnas šlapinimasis gali atsirasti dėl pernelyg didelio skysčių suvartojimo (puikiai žinome, kad atsižvelgiant į kiekvieno iš mūsų kūno masę, mums per parą reikia suvartoti tam tikrą kiekį skysčių. Tačiau, jei jų suvartosime daugiau, tai gali paskatinti dažnesnį nei įprasta, šlapinimąsi). Taip pat dažnesnis nei įprasta šlapinimasis gali atsirasti ir tuo atveju, jei asmuo vartoja diuretikus. Tačiau nutraukus jų vartojimą, problema dingsta. Šlapinimosi sunkumai gali būti ir neurologinių ligų ar sutrikimų, didelio streso pasekmė. Cukrinis diabetas – dar viena priežastis, kodėl gali atsirasti itin dažnas šlapinimasis, tačiau pradėjus gydymą, šios nemalonios problemos išvengiama. Dažnas šlapinimasis, jo nelaikymas ar skausmas šlapinimosi metu, gali byloti apie šlapimo pūslės išvaržą. Kalbant apie vyresnio amžiaus vyrus, šlapinimosi sutrikimai bei sunkumai gali pradėti kamuoti, jei kamuoja prostatos ligos, pavyzdžiui, prostatos vėžys ar hiperplazija. 

Pastebėjus šlapinimosi sutrikimus – dažnesnį šlapinimąsi nei įprastai, skausmą šlapinimosi metu ar nelaikymą, būtina kreiptis į specialistus, jog būtų atlikta visi reikiami tyrimai, diagnozuota problema ir pradėtas jos gydymas. 

Pradėjus gydymą, bus taikomi efektyvūs sprendimai, tad netrukus pasijusite kur kas komfortiškiau ir į kelionės leistis bus kur kas drąsiau ir lengviau. Taip pat verta kasdien daryti pratimus, kurie stiprina dubens sritį – tai puikus būdas kovojantiems su šiais sutrikimais. Šiems pratimams reikėtų skirti bent po keliolika minučių kiekvieną dieną. Na, ir, žinoma, atsakingai planuokite keliones – pasidomėkite, kaip dažnai bus daromos pertraukėlės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *