Lietuvos žemės ūkis – domina ir tautiečius, ir užsieniečius. Ką verta pamatyti?

Lietuva yra agrariška šalis. Taip, tai yra mūsų vizitinė kortelė. Natūralu, kad labai dažnai turizmo sektorius tai akcentuoja. Paprasčiausiai taip tikisi ne tik pritraukti daugiau turistų iš tų šalių, kuriose žemės ūkis ne toks našus, tačiau taip pat ir akcentuoti, kad Lietuva yra didelė žemės gėrybių importuotoja į kitas šalis.

Turizmas Lietuvoje taip pat dažnai apima ir žemės ūkį. Kas tai yra ir kaip geriau pažinti – ką siūlo Lietuvos ūkininkai?

Žemdirbystėje yra naudojama inovatyvi technika

Daugelis žmonių nustemba, kad žemės ūkio darbams atlikti yra naudojama labai inovatyvi technika, kurios galimybės šiuo metu prieinamos ne tik dideliems, tačiau ir mažiems ūkiams. Verta susipažinti su GPS sistemomis. Navigacinės sistemos labai palengvina darbus, padaro juos kur kas našesniais ir tuo pačiu tikslesniais. Atliekant žemės ūkio darbus tai yra labai svarbu.

Visada siūlome aplankyti parodas, kuriose galima plačiau susipažinti su inovatyvia įranga. Jis dažniausiai domina ne tik tuos, kurie su ja dirba, tačiau ir tuos, kurie nori artimiau susipažinti su Lietuvos žemės ūkio galimybėmis. Daugelį domina automatinės sistemos, kurios optimizuoja darbus. Plačiau apie jas galima skaityti čia – http://www.iagro.lt/produktai/produktai/lygiagretaus-vairavimo-iranga/vairavimo-sistemos/. Vairavimo sistemos yra labai įvairios ir pritaikomos kiekvieno ūkininko poreikiams.

Levandų ūkiai

Šiuo metu labai daug dėmesio Lietuvoje sulaukia ir levandų ūkiai, kuriuos siūlo vis daugiau verslininkų. Jie stengiasi ne tik parodyti augalo grožį, tačiau ir supažindinti su jo auginimo technologija. Džiugu, kad tai traukia ir tautiečius, ir kitų šalių svečius. Dažnai įtraukia tai, kas yra gražu, tačiau vėliau plačiau domimasi tuo, ką siūlo Lietuvos žemė.

Vis daugiau dėmesio skiriama fermų gyvūnams ir jų gerovei

Džiugu, kad mūsų šalies ūkininkai ne tik stengiasi kuo daugiau uždirbti, tačiau ir kuria įvairius ūkius, kuriuose žmonės gali susipažinti su gyvuliais. Taip skatinama suprasti, kad jie irgi yra gyvūnai, kurie nori gyventi oriai. Žinoma, viskas dažniausiai veda link mėsos pramonės, tačiau gyvenimas iki jos kuriamas toks, kokio reikia gyvūno poreikiams patenkinti.

Interaktyvios pramogos

Šiuo metu galima vis daugiau išgirsti apie įvairias parodas, kurių metu stengiasi visus, kuriuos domina žemės ūkis –  daugiau apie jį sužinoti. Žinoma, parodos yra teikiamos ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose šalyje. Į kelias labiausiai vertas dėmesio, kurios bus greitu metu, užsukti kviečiame visus. Keli dėmesio verti variantai yra:

  1. AGROKOMPLEX 2022, parodų centras Agrokomplex – Vystavnictvo Nitra.
  2. CNE 2022, Exhibition Place, Kanadoje.
  3. PPMA Show 2022, parodų centras The NEC, JK.
  4. MEATEX CANADA 2022, Enercare Exhibition Place.
  5. Ir t.t.

Daugiau informacijos galite rasti internete, specializuotuose puslapiuose.

Turime gerbti tai, kas mus maitina. O mus maitina žemės ūkis, kuris tikrai džiugina ne tik sočiu pilvu, tačiau ir patenkintais skonio receptoriais. Galiausiai, kiekvieno lietuvio pareiga yra geriau pažinti savo tėvynę ir tuo pačiu jos stipriausias dalis. Šiuo atveju žemės ūkis yra mūsų varikliukas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *