Kokios jūros gėrybės yra populiariausios Lietuvoje?

Terminas ,,jūros gėrybės” reiškia daugybę maisto produktų, sugautų įvairiausiose pasaulio jūrose bei vandenynuose, įskaitant įmantriausias kriaukles ir spalvingąsias vandenyno žuvis. Lietuvos vartotojai turi platų jūrinės kilmės produktų ir jūros gėrybių, importuotų iš viso pasaulio, pasirinkimą. Jūros gėrybių galima įsigyti tiek ūkyje užaugintų, tiek laukinių veislių. Tokios žuvys kaip šamai, tilapijos ir lašišos paprastai auginamos ūkyje, o kardžuvės, tunai ir rykliai surenkami laukinėje gamtoje. Lietuvių vartotojai gali rinktis iš įvairaus jūros gėrybių pasirinkimo, įskaitant tokius užsienietiškus gėrybes kaip geoantis (didelis besikasantis moliuskas) ir karšis (naudojamas Viduržemio jūros regiono patiekaluose) iki regiono mėgstamiausių, pavyzdžiui, omarų, Aliaskos karališkųjų krabų ir pietinių vėžių.

Populiariausios jūros gėrybės Lietuvoje

Krevetės

Lietuvoje dažniausiai patiekiamos šaldytos jūros gėrybės yra krevetės, t. y., vėžiagyvis ir Decapoda ordino narys. Krevetės gali būti auginamos ūkyje arba laukinės. Krevetės turi daug kalcio, baltymų, omega-3 ir jodo. Krevetės ir kitos į jas panašios rūšys naudojamos įvairiems patiekalams gaminti, jas galima kepti, virti ir kepti ant grotelių. Kai kurie populiarūs krevečių patiekalai yra gumbo (troškinys, kuris, kaip manoma, kilęs iš Luizianos XVIII amžiuje), krevečių kokteilis ir čili krevetės.

Lašiša ir tunas

Lašiša ir tunas yra antrosios pagal populiarumą lietuvių vartojamos jūros gėrybės. Šios dvi žuvų rūšys jau seniai buvo mėgstamos nesudėtingų patiekalų, tokių kaip sumuštiniai ir salotos, ingredientai. Nors abiejose žuvyse yra daug sveikų omega-3 riebalų rūgščių, lašiša yra riebesnė ir brangesnė žuvis nei tunas, kuriame yra daugiau baltymų. Dalis šių produktų populiarumo gali būti dėl to, kad jie yra patogūs naudoti konservavimui. Lašiša gali būti ruošiama įvairiais būdais, įskaitant rūkymą, kepimą ir troškinimą. Tai taip pat mėgstamiausias sušių ingredientas. Tarp Lietuvoje parduodamų tunų rūšių yra ilgapelekiai, geltonuodegiai, dryžuotieji tunai ir pietiniai mėlynieji tunai.

Kitos populiarios žuvys

Kitos populiarios žuvų rūšys Lietuvoje yra tilapijos, pangasijos, menkės ir šamai. Tilapija taip pat žinoma kaip Šv. Petro žuvis, nes kai kurie Biblijos tyrinėtojai mano, kad tai buvo žuvis, kurią Jėzus naudojo maitindamas susirinkusius prie Galilėjos jūros. Dažnai importuojamos iš Kanados, Islandijos ar Kinijos Lietuvos vartotojai gali rinktis Atlanto ir Ramiojo vandenyno menkes. Šamai yra labai maistinga žuvis ir populiari kone kiekvieno restorano virtuvėje.

Krabai Ir Moliuskai

Dvi populiarios vėžiagyvių rūšys Lietuvoje yra krabai ir moliuskai. Tarp labiausiai žinomų ir dažniausiai vartojamų Lietuvos krabų rūšių yra karališkieji bei snieginiai. Krabų galima įsigyti gyvų, konservuotų arba šaldytų. Moliuskai yra dvigeldžiai moliuskai, kurių visame pasaulyje galima įsigyti daugiau nei 150 rūšių.

Tvarumas yra raktas į jūrų gyvybės išsaugojimą

Atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip visuotinis atšilimas ir vandenynų tarša, tvari žvejybos praktika tapo svarbesnė nei bet kada anksčiau. Pastaraisiais metais vartotojai Lietuvoje ir visame pasaulyje vis labiau suvokia trapią ir nepavydėtiną jūrų aplinkos būklę. Vietos vyriausybės ir tarptautinės gamtosaugos organizacijos dėjo pastangas, siekdamos šviesti vartotojus ir jūros gėrybių pramonės atstovus apie tvaraus vartojimo ir nykstančių rūšių svarbą, pvz., Atlanto otų ir paprastųjų tunų, apsaugą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *