Kaip išsirinkti gerą palapinę?

Palapinės

Išvykos su draugais ir šeima, vakarėliai prie laužo ir nakvynės gryname ore yra neatsiejama išvykų, žygių mėgėjų ir entuziastų gyvenimo dalis.  Na, o tokias išvykas būtų sunku įsivaizduoti be geros, kokybiškos palapinės. Gera palapinė – neatsiejama visų anksčiau išvardintų kelionių, išvykų ir žygių dalis. Tai puikus keliautojų aksesuaras, suteikiantis užuovėją, apsaugą nuo lietaus bei kitų išorinių, aplinkos veiksnių. Palapinės gali būti įvairiausių dydžių, formų, skirtos skirtingiems metų laikams bei pasižymi skirtingomis ypatybėmis. Na, o pasirinkti tinkamą palapinę yra be galo svarbu. Žinoma, tinkamos palapinės pasirinkimas visiškai priklauso nuo to, ką su ja planuojate veikti. Tiesa, išsirinkti tinkamą ir kokybišką palapinę gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie padės pasirinkti tinkamą, kokybišką palapinę. 

Rinkdamiesi atsižvelkite į sezoną 

Norėdami išsirinkti tinkamą, kokybišką palapinę, pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į tai, kokiu metu laiku ją naudosite dažniausiai. Galbūt norėsite joje miegoti spaudžiant žiemos šaltukui? O gal ieškote tokios, kurioje galėtumėte praleisti gražiausias vasaros naktis. Dėl šios priežasties, labai svarbu atsižvelgti į palapinės sezoniškumą arba į tai, kuriam sezonui palapinė yra tinkama naudoti. Galima rinktis trijų sezonų palapines. Jos sukurtos taip, kad atlaikytų tiek rudens vėją, tiek pavasario lietų bei vasaros karštį. Tačiau, tokia palapinė neatsilaikys prieš ekstremalias lauko sąlygas. Jei ieškote tokios, kuri atsilaikytų ir prieš pačias atšiauriausias klimato sąlygas, turėtumėte rinktis keturių sezonų palapines. Jos sukurtos taip, kad suteiktų išskirtinę apsaugą nuo ekstremalių oro sąlygų, pavyzdžiui, didelio snygio ir itin stipraus vėjo. Taip pat, norėdami išsirinkti tikrai įvairioms oro sąlygoms atsparią palapinę, turėtumėte atkreipti dėmesį į palapinės medžiagos tankį ir atsparumo drėgmei įvertinimą. Tankumas nurodo medžiagos storį, o kuo jis didesnis, tuo atsparesnė ir patvaresnė bus palapinė. Na, o atsparumo drėgmei įvertinimas yra matuojamas milimetrais ir nurodo hidrostatinį slėgį, kurį palapinės medžiaga gali atlaikyti, iki vandens persigėrimo. Jei ieškote itin atsparios palapinės, turėtumėte rinktis tokią palapinę, kurios atsparumo vandeniui reitingas yra aukštesnis. Tokia palapinė bus tikrai atspari vandeniui, o taip pat, apsaugos net ir nuo didžiausių liūčių. 

Atkreipkite dėmesį į palapinės talpumą, dydį ir svorį  

Šiomis dienomis, galite rasite įvairiausių palapinių, kurios patenkina ne tik patyrusių keliautojų bei žygeivių, bet ir paprastų išvykų mėgėjų poreikius. Vienos palapinės, savo dydžiu, gali priminti namų kambarį, kitos, tuo tarpu, talpins vos vieną žmogų. Na, o dydžio pasirinkimas visiškai priklauso nuo jūsų poreikių bei to, kam planuojate naudoti palapinę. Jei dažniausiai keliaujate vienas, tikrai neturėtumėte rinktis šeimyninio dydžio palapinės, kuri pastatyta, savo dydžiu, gali priminti apartamentus. Ji paprasčiausiai užims daugiau vietos jūsų bagažinėje ar suteiks didesnį nešulio svorį, jei leisitės į žygį. Atvirkščiai, tiems, kurie keliauja su šeima ar draugų kompanija, vienvietė palapinė nebus pats praktiškiausias pasirinkimas. Taip pat, svarbu pagalvoti ir apie palapinės išmatavimus. Vienose galėsite tik atsisėsti, kitos – leis pilnai atsistoti ir vaikščioti. Žinoma, kuo erdvesnė bus palapinė, tuo ji svers daugiau ir sulankstyta užims daugiau vietos. Taip pat, galite rasti ir palapinių su koridoriais, prieangiais, kurie išsiruošus į ilgesnes keliones palapinei suteiks jaukumo, leis patogiai pasidėti batus bei kitus lauko daiktus, įrangą. Jei planuojate keliauti pėsčiomis, palapinės svoris ir dydis bus itin svarbus, tad, būtinai į tai atsižvelkite.

Nepamirškite atkreipti dėmesį į papildomus palapinių aksesuarus 

Pirkdami palapinę, nepamirškite atsižvelgti ir atkreipti dėmesio į papildomus jų priedus ir aksesuarus. Dėka papildomų priedų gali padidėti palapinės patvarumas, o ir stovyklavimo patirtis bus kur kas geresnė. Specialus brezentas, dedamas po palapine apsaugos nuo drėgmės persigėrimo į palapinės vidų. Taip pat, neleis palapinės dugnui greičiau susidėvėti. Taip pat, svarbus ir viršutinis, apsauginis brezentas, kuris dar efektyviau apsaugo nuo vėjo ir lietaus, suteikia palapinei šilumos. 

Tiek turistinės ir kelioninės, tiek vaikiškos palapinės varle.lt svetainėje – pačiomis draugiškiausiomis kainomis! Apsilankykite https://www.varle.lt/palapines/ ir išsirinkite iš plataus ir įvairaus asortimento!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *