Užkandžiai iškylaujant

Planuodami iškyla turime daug kuo pasirūpinti, o viena iš svarbiausių užduočių – pasirūpinti užkandžiais, kuriuos valgysime išvykos metu. Taip pat turime apgalvoti, kur ir kaip surengsime iškylos pietus, kaip transportuosime užkandžius bei į ką sudėsime po pietų atsiradusias šiukšles. Toliau straipsnyje trumpai apžvelgsime kiekvieną iš šių klausimų.

Užkandžiai

Išvykos metu mes paprastai daug judame, patiriame daug naujų įspūdžių ir esame toli nuo namų. Tai reiškia, kad iškylai skirtas maistas turi būti koncentruotas, suteikiantis daug energijos bet kartu ir lengvas, neapsunkinantis virškinamo. Taip pat jis turi būti nei per saldus, nei per sūrus, nes tuomet mus troškins, būsime priversti vartoti daug vandens, o tai gali varginti. Pasirinkę tinkamą maistą visą dieną išliksime žvalūs ir pasirengę patirti maksimalų kiekį įspūdžių. Geriausiai, kai iškylai skirtą maistą pasigaminame patys. Štai kokie galėtų būti užkandžiai iškylaujant.

Pietų vieta

Iškylos pietūs, tai viena nuostabiausių iškylos akimirkų, tad jai reikėtų tinkamai pasiruošti. Labai svarbu yra surasti tinkamą pietų vietą. Tinkamiausia vieta yra ten, kur kur yra graži gamta. Jeigu iškylos diena yra saulėta ir šilta, kad pietaujant nevargintų saulė, paieškokite pavėsingos vietos. Jeigu iškylausite su vaikais, pietums turėtumėte pasirinkti erdvią, gerai matomą vietą, kad vaikai galėtų laisvai bėgioti ir žaisti, o jūs juos visuomet galėtumėte matyti. Na ir žinoma, jei tai yra lietinga vieta, pietums pasirinkite gamtos vietelę ten, kur yra pavėsinė.

Maisto transportavimas

Maistui transportuoti praktiškiausia yra naudoti atskirus skyrius turinčius pintus, tvirtus krepšius. Atskiruose skyriuose sudėti maisto produktai, aštrūs valgymo įrankiai ar stiklinės vienas kitam nepadarys žalos – maistas išlaikys savo struktūra, peilis nepažeis krepšio sienelių, o netyčia sudužusios stiklinės šukės nepateks į maistą.

Patį maistą galite atsivežti ne tik plastikiniuose indeliuose, tam gali puikiai pasitarnauti ir užsukami stiklainiai. Stiklainiuose galite laikyti ne tik pagrindinius užkandžius, bet ir paruošti nuotaikingą sluoksniuotą desertą. Itin trapų maistą, pavyzdžiui, keksiukus, galite sudėti į popierinę nuo kiaušinių atlikusią dėžutę. Po pietų ją galėsite tiesiog išmesti.

Vietos parengimas

Jeigu tik leidžia galimybės, išvykos metu smagiausia pietauti yra ant žemės. Pasirūpinkite užtiesalu, ant kurio bus sudėliotas maistas bei ant kurio bus galima valgant sėdėti. Praktiškiausia yra naudoti tokį užtiesalą, kuris nepraleidžia drėgmės. Tokio tipo užtiesalą bus galima patiesti ant drėgnos žemės, o išsiliejus gėrimams ar nukritus maistui lengvai pavalyti. Taip pat ant tokio užtiesalo bus galima pasidėti pagalvėlę sėdėjimui jos neištepant, jeigu žemė nebūtų visiškai įšilusi.

Valgant ant žemės be užtiesalo labai patogu dar ir turėti kietesnį pagrindą ant kurio būtų galima sudėti puodelius su gėrimais. Tam galima panaudoti pietų krepšį arba medinę pjaustymo lentelę.

Aplinkos sutvarkymas

Po iškylos nepamirškite sutvarkyti aplinkos, kad kitą kartą atvykę ją vėl rastumėte švarią. Į iškylą galite pasiimti keletą šiukšlių maišų, kuriuos pripildžius šiukšlėmis iškart bus galima išmesti artimiausioje šiukšlinėje. Taip pat, jei pietums ketinate naudoti plastikinius indus, geriau pasirūpinkite aplinkai draugiškais, greitai suyrančiais indais, tokiu būdu nesukursite šiukšlių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *