Ilga kelionė automobiliu: ką verta turėti automobilyje?

Nusprendėte skersai išilgai išmaišyti Lietuvą automobiliu, o gal net ir surengti turiningą išvyką svetur? Tai – iš tiesų puiki idėja, leidžianti ne tik sutaupyti, bet ir garantuojanti neįkainojamą patirtį bei suteikianti galimybę tą pačią teritoriją pamatyti kitu kampu. Tiesa, norint sumažinti galimų, ne visai malonių netikėtumų tikimybę, derėtų kruopščiai apgalvoti, ką pravartu turėti šioje ilgoje, turtingoje, tačiau, natūralu, šiek tiek varginančioje kelionėje.

Paruošėme jums sąrašą daiktų, aktualių ilgoje kelionėje automobiliu. Pasitikrinkite, galbūt kažką pamiršote, o gal, priešingai, galite papildyti mūsų sąrašą savo idėjomis!

Atsarginis ratas

 Juokas juokais, bet atsiranda tokių avantiūristų, kurie, norėdami sutalpinti kuo daugiau bagažo, nusprendžia namuose palikti atsarginį automobilio ratą! Jei iki šiol šio jums ir nėra reikėję, geriau likimo „už ūsų“ netampyti. Praktika rodo, jog gyvenimas mėgsta pokštus, tad teisingas žingsnis būtų šiems pasiruošti iš anksto.

Automobilinis telefono pakrovėjas

Telefonas šiandien, dėl mūsų gyvenimo ritmo bei šio prietaiso techninių galimybių, atlieka daugybę funkcijų. Tai – ne tik būdas komunikuoti, bet ir naršyti internete, rinkti informaciją, pramogauti, klausytis muzikos, naudotis GPS navigacijos galimybei bei kita. Visa tai, savaime suprantama, aktualu ir ilgos kelionės metu. Tiesa, kad ir kokia būtų talpi telefono baterija, ši, tikėtina, išsikraus greičiau nei norėtumėte. Pasirūpinkite, jog bent kažkas iš kartu keliaujančio ekipažo į bagažą įsidėtų automobilinį telefono pakrovėją. Aišku, idealiausia, jei šis priedas visada būna jūsų automobilio salone.

Telefono laikiklis

Vairuoti ir naudotis telefonu – ne tik draudžiama įstatymiškai, bet ir, sutikite, nebūtų labai patogu. Pravartu turėti telefono laikiklį, kuris itin pravers tuo atveju, jei ketinate naudotis GPS navigacija. O, kalbant apie tolimą kelionę, tai turbūt bus neišvengiama.

Vaizdo registratorius

Jei šio įrenginio neturite, ruošiantis į ilgą kelionę vertėtų gerai pagalvoti apie pastarojo įsigijimo galimybę. Negali žinoti, kokie netikėtumai gali laukti kelyje. O, kai vaizdas, vykstantis aplink jūsų automobilį, yra užfiksuojamas vaizdo registratoriumi, dauguma situacijų išsisprendžia kur kas paprasčiau.

Masažinė sėdynė automobiliui

Nors, sėdėdami už automobilio vairo, jūs ir „kaifuojate“, tačiau, nori nenori, ilga kelionė nuvargina fiziškai. Šiuo atveju pravarčiu pagalbininku gali tapti masažinė sėdynė, uždedama ant automobilio pasostės. Aišku, šį įrenginį reikėtų būti išbandžius jau prieš kelionę, nes kai kuriems vairuotojams toks sprendimas ne itin pasiteisina. Beje, norint nepervargti vairuojant, šia pareiga tikslinga pasidalinti su kitais ekipažo dalyviais, turinčiais vairuotojo pažymėjimą bei pasitikinčiais savo jėgomis nežinomame kelyje.

Pramogos

Norint, jog kelionė būtų turiningesnė, o vairuotojo, dėl natūralaus nuovargio, neimtų miegas, derėtų pasirūpinti pramogomis, kurios gali būti pritaikomos tokioms sąlygoms. Pavyzdžiui, idealiai tinka įvairios kortos ar klausimų – atsakymų tipų žaidimai.

Puodelio laikiklis

Jei jūsų automobilyje nėra gamykliškai įmontuoto puodelio laikiklio, prieš ilgą kelionę apie tai pagalvoti reikėtų. Bent jau vairuotojo pusėje, kuris, tikėtina,  kelionės metu tikrai norės pasimėgauti karšta kava ar kitu gėrimu.

Automobilio kvapukai

Paklausite, kodėl auto kvapukai iš odoro.lt taip pat turėtų tapti jūsų ekipažo nariu ilgoje kelionėje? Priklausomai nuo pasirinkto kvapo, šis gali veikti tonizuojančiai, skatinti bendravimui, įkvėpti nuotykiams bei kelti kitas teigiamas emocijas. O, galiausiai, mąstykime ir praktiškai. Ilga kelionė neapsieina ir be tokių, natūralių veiksnių, kaip, pavyzdžiui, prakaito kvapas. Automobilio salone kabantis kvapukas veiksmingai neutralizuos kvapus ir leis visam šauniam ekipažui, nepriklausomai nuo aplinkybių, mėgautis gaivos ir švaros aromatu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *