Kur Europoje galima leistis į kelionę automobiliu?

stogo bagazines

Europa – vienas iš mažiausių, bet tikrai turbūt pats įvairiausias ir įdomiausias žemynas pasaulyje. Yra tiek daug skirtingų vietų, kurias galima aplankyti ir kultūrų, kurias būtų įdomu išvysti. Tačiau, jeigu pasižiūrėsime į Senąjį žemyną norinčio keliauti žmogaus akimis, kur reikėtų nuvažiuoti pirmiausiai ir kokios vietos labiausiai tinka tiems, kurie nori į kelią leistis automobiliu. Šiame straipsnyje apžvelgsime net septynias Europos valstybes, į kurias smagu ir verta nuvykti automobiliu. Tad, jeigu automobilis paruoštas keliui ir jums nebereikia naujos stogo bagažinės ar kitų kelioninių daiktų, skaitykite toliau ir sužinokite, kur galima leistis į kelionę automobiliu Europoje, kad būtų daugiausiai įspūdžių!

Kroatija

Galbūt ne pirmoji valstybė, kurios tikėtumėtės šiame sąraše, bet Kroatija tikrai yra neatrastas Europos perlas. Šioje šalyje galima rasti visko – kalnų, pajūrį, Romos laikus menančių miestelių senamiesčius ir įspūdingo grožio gamtos stebuklus. Nuo Kauno iki Kroatijos sienos yra maždaug 1,3 tūkst. kilometrų, tačiau pakeliui galite aplankyti ir nemažai įdomių ir gražių vietų Čekijoje, Slovakijoje, Lenkijoje, rytų Austrijoje ar vakarų Vengrijoje. Pačioje Kroatijoje labiausiai rekomenduojama aplankyti Dubrovniką ir Plitvice nacionalinį parką. Na, o kitas vietas galite pasirinkti pagal savo pomėgius ir norus.

Italija

Jeigu Kroatija – kai kam gal kiek mažiau žinomas pasirinkimas, tai dėl Italijos turbūt nekils nė vieno klausimo. Daug kam tai ne tik įdomiausia ar gražiausia šalis Europoje, bet ir visame pasaulyje. Nenuostabu kodėl. Italijoje gausu įvairios gamtos ir nuostabių miestų. Kone kiekvienas Italijos regionas pasakoja atskirą istoriją. Milanas ir Lombardija labai skirsis nuo Romos ar Neapolio. Šiaurės Italijoje daugiau kalnų, nes tie regionai remiasi į Alpes. Šiaurės ir vidurio Italijoje yra nuostabūs keliai, kurie atveria įspūdingus peizažus. Po visą šalį pabirę nuostabūs, renesanso stilių menantys miestai, tokie kaip Siena, Bolonija, Florencija ir kiti. Taip pat daug kas neturėtų praleisti progos užsukti į Amalfi pakrantę, kurią beveik visi turistai vienareikšmiškai dievina.

Norvegija

Iš Pietų Europos pats laikas persikelti kiek šiauriau. Nors ir Šiaurės Europoje apstu gražių vietų, turbūt daugiausiai ką pasiūlyti turi Norvegija. Šią šalį geriausia pažinti vasarą, kuomet už poliarinio rato arba toliau šiaurėje esančios erdvės vis dar yra pravažiuojamos ir įveikiamos. Po Norvegiją keliauti automobiliu yra smagu dėl to, kad čia yra labai daug atvirų vietų ir neurbanizuotų teritorijų. Keliaudami po šalį pamatysite daug laukinės ir atšiaurios gamtos. Įspūdingasis Atlantic Road tikriausiai bus vienas įspūdingiausių kelių, kuriuos pamatysite, o miestas Bergenas ir sostinė Oslas tikrai neturėtų būti praleisti.

Šveicarija

Iš Šiaurės Europos galima keliauti į centrinę kontinento dalį, kur jaukiai įsitaisiusi visą Alpių grožį atskleisti galinti Šveicarija. Tiek jos miestai, tiek pati šalies gamta yra labai verti dėmesio. Tačiau keliaudami po Alpių valstybę būkite labai atsargūs, nes net minimalus greičio viršijimas yra labai griežtai baudžiamas. Vienu kilometru per valandą viršydami greitį jau galite gauti baudą.

Austrija

Šalia Šveicarijos yra labai panašų kraštovaizdį, tačiau ganėtinai kitokią architektūrą ir labai skirtingą istoriją turinti Austrija. Sostinė Viena – turbūt bene labiausiai Europos kultūrai svarbus miestas. Čia taip pat gausu slidinėjimo kurortų, galima rasti ne vieną gražų kalnų peizažą, o nedideli kaimeliai ir miesteliai Austrijos provincijoje tiesiog dvelkia bavariško ir austriško stiliaus deriniu. Austrija yra labai savita ir unikali valstybė.

Portugalija

Jeigu keliauti norite ten, kur jus lydėtų nuostabūs vandenyno vaizdai, Portugalija yra būtent ta šalis, kurią norite aplankyti. Šalia nuostabių miestų, bene didžiausią atrakciją keliautojams teikia tai, kad visa šalis yra patogiai įsitaisiusi ant Atlanto vandenyno pakrantės. Galite prisižiūrėti įspūdingų vaizdų, tiek gamtos, tiek architektūros prasme.

Prancūzija

Kaip ir Italija, taip ir Prancūzija privalo atsidurti šiame sąraše. Nors Šiaurės ar Vakarų Prancūzija tikrai nėra tie regionai, kurie patinka absoliučiai visiems, tačiau šalies centras, pietūs ir rytinė dalis tikrai pasižymi išskirtiniu įspūdingumu. Legendiniam Paryžiui nėra lygių visoje Europoje, o Ženeva bei visas Prancūzijos Alpių regionas tikrai nepaliks abejingų. Centrinėje šalies dalyje klesti vyndarystės tradicijos, gausu autentiškai atrodančių miestelių. Pietuose plyti prabangūs Kanų, Monte Karlo, Sen Tropezo miestai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *