STOGAS – VIENA IŠ PAČIŲ SVARBIAUSIŲ NAMO DALIŲ

stogo danga

Estetiškumas, saugumas ir funkcionalumas yra trys savybės, kurios apibūdina tobulą gyvenamojo namo ar kito pastato stogą. Stogo dangų būna įvairių – šiferinė stogo danga, molinės arba betoninės čerpės, akmens skalūnas, prilydoma stogo danga bei skardinė stogo danga. Pastaroji danga yra viena populiariausių Lietuvoje. Ar žinote, kas lemia skardinės stogo dangos populiarumą?

Kokie yra skardinės stogo stangos privalumai?

Skardinės stogo dangos privalumų sąrašas yra tikrai ilgas. Vienas iš pagrindinių – tai ilgaamžiškumas. Ši stogo danga namą saugo 50 ar net daugiau metų. Kitas privalumas yra stogo dangos patvarumas. Skardiniams stogams nėra baisios atšiaurios oro sąlygos ir stiprus vėjas. Ši danga netrūkinėja, jos neveikia korozija ir t. t. Saugumas – dar vienas skardinės stogo dangos privalumas. Skardinė stogo danga yra viena atspariausių ugniai. Skardinę stogo dangą yra pakankamai nesunku montuoti, o montavimo darbai vyksta greičiau, lyginant su kitomis stogo dangomis. Skardinė stogo danga yra lengvai pritaikoma bet kokiam didesnį nei 5 laipsnių nuolydį turinčiam stogui ir draugiška aplinkai.

Ar skardinė stogo danga yra reikli priežiūrai?

Skardinė stogo danga tikrai nėra reikli priežiūrai. Jai nėra būtina nuolatinė brangi priežiūra, tačiau vertėtų periodiškai stogo dangą nuvalyti nuo apnašų ir medžių lapų, taip pat patikrinti, ar nėra kokių nors pažeidimų po audrų ar kitų gamtos kataklizmų.

Skardinės stogo dangos rūšys

Mėgstantiems eleganciją, puikiai tiks čerpinės skardos stogo danga. Ši danga yra moderni čerpių alternatyva, tinkanti įvairios paskirties pastatų šlaitiniams stogams dengti. Iš pasyvintojo metalo gaminamas, gruntuotas čerpinės skardos stogo dangos paviršius yra padengtas poliesterio P30, P50 ar P30 MAT (matiniu) sluoksniu. Besirenkantiems P30 MAT, t. y., matinę čerpinę skardą gali rinktis iš 3 galimų spalvų, t. y., grafinės, rudos bei plytinės. Klasikos šalininkams puikus pasirinkimas yra lygios skardos lakštų stogo danga. Ji, kaip ir prieš tai aptarta čerpinės skardos danga, yra gaminama iš pasyvintojo plieno, gruntuota, o paviršius dengtas poliesterio P30, P50 ar P30 MAT sluoksniu. Ši stogo danga puikiai tinka praktiškai bet kokiam pastatui. Pažymėtina, kad ji dažnai naudojama ir architektūrinio paveldo objektuose. Profiliuotos skardos lakštų stogo danga taip pat yra vienas iš klasikinių stogo dangų variantų. Ši stogo danga tinka tiek šiuolaikinės architektūros, tiek paveldo objektais laikomiems pastatams. Trapecinė skardinė stogo danga nepamainoma, dengiant pramoninius ar žemės ūkio paskirties pastatus, kurių plotas yra labai didelis. Žinoma, ši stogo danga gražiai atrodys ir ant gyvenamųjų namų. Ši stogo danga turi specialius griovelius, skirtus vandeniui nutekėti. Profiliuoti skardos lakštai tinka tiek sienoms, tiek stogams dengti. Ši stogo danga dažniausiai naudojama pramoninių arba žemės ūkio paskirties pastatų stogams dengti arba fasadų apdailai. Plačios aprėpties ir labai didelės laikomosios galios reikalaujantiems pastatams puikiai tinka stipraus profilio skardinė stogo danga, kuri dažniausiai laikoma pramoninių ir komercinių plieno konstrukcijų statinių stogo danga. Stipraus profilio stogo danga tinka tuose regionuose, kur įprastai daug sninga, arba ten, kur būtinas labai geras lietaus vandens nutekėjimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *