Įgriso rutina ir norite pamatyti kitų šalių gyvenimą? O gal jau nusipirkote bilietus ir kelionės diena jau visai netoli? Dar tiek daug pasidaryti ir sutikrinti, o laiko jau visai mažai. Štai keletas patarimų nuo ko pradėti ir kaip viską sužiūrėti tinkamu laiku.
Pervežimai
Įsigyjant skrydžio bilietus visas darbas dar tikrai nesibaigia, tiesa sakant jis tik prasideda. Įsigyjant bilietus per kelionių agentūras svarbu įsitikinti ar apmokėtos ir kitos transportavimo paslaugos, tokios kaip pervežimai iš/į oro uostą. Jei ne, būtina pasidomėti kaip tam tikroje šalyje tai veikia arba iš anksto susitarti dėl pervežimo.
Dokumentai
Prieš vykstant į kitą šalį pravartu patikrinti visi jūsų asmeniniai dokumentai galiojantys ir ar dėl to nekils neaiškumų ar nesusipratimų. Vykstant į didžiąją dalį valstybių būtina patikrinti ar pasas/tapatybės kortelė dar galios 6 mėn. po grįžimo į Lietuvą. Tai yra daroma dėl to, kad atsitinka tokių atveju kai žmonės negali dėl vienų ir kitų priežasčių grįžti į gimtinę, todėl jiem tenka likti svetur.
Lagaminas
Perkant bilietus pasirenkamas ir bagažo kiekis. Dauguma oro linijų labai griežtai į tai žiūri, todėl svarbu, kad lagaminai būtų tokie, kurie tinka jūsų įsigytam bilietui. Taip yra dėl to, kad skrendant taupoma bet kokia lėktuvo vieta, todėl jei atvyksite su didesniu lagaminu nei jums galima, gali tekti lagaminą palikti ar visai atšaukti atostogas užsienyje. Perkant naują lagaminą svarbu apžiūrėti visus tikslius išmatavimus ir nuspręsti ar tai tas dydis, kurio jums reikia. Kaip taisyklingai susikrauti lagaminą? Tai turbūt paskutinis žingsnis išvykstant iš namų, tačiau tai gali užtrukti nemažai laiko ir reikalauja daugybės praktikos norint viską tinkamai ir svarbiausiai pakankamai prisikrauti. Dedant rūbus ar kitus daiktus svarbu būti pasidomėjus, kokie orai jūsų laukia, kuriomis kryptimis jūs važiuosite bei apsigalvoti ko kiekvieną akimirką gali prireikti turėti po ranka.
Pinigai
Vykstant svetur pravartu pasidomėti kokia valiuta ten bus. Žinoma šiais laikais daug kur galima atsiskaityti kortele, tačiau jei vykstate į egzotinę šalį, gali būti, kad prireiks ir grynųjų. Planuodami finansus apsvarstykite kiek pinigų jums gali prireikti ir tikėdamiesi geriausio pasiruoškite blogiausiam ir pasiimkite daugiau pinigų nelaimingiems atsitikimams ar lauktuvėms.
Taigi, jei įsigijote bilietus svetur, pravartu pasitikrinti ar viskas šiai kelionei paruošta. Pirmiausia svarbu sutikrinti ar visi dokumentai galiojantys, nes naujų gamyba gali užtrukti ilgai, tai pat svarbu apsvarstyti galimas išlaidas bei pasirūpinti netikėtoms situacijos. Perkant bilietą su papildomu bagažu svarbu patikrinti kokio dydžio lagaminą galite vežtis su savimi.