Nuo ko prasideda terasos statymas?

Kiekvienas asmuo atėjus vasarai galvoja, kaip smagiausiai galima praleisti laisvą laiką. Vieniems patinka laiką leisti gamtoje, kurioje pilna daug paukščių, klausyti jų čiulbėjimo, džiaugtis vėjo gūsiais, klausyti jūros ošimo, kitiems ilsėtis patinka kartu su draugais triukšminguose vakarėlyje. Tačiau visiems tikrai patinka ilsėtis namuose, kuomet sekmadienį galima gulėti lovoje ir apie nieką negalvoti. Tokiam poilsiui yra reikalinga ir terasa, kurioje galima valgyti pusryčius ir mėgautis gamtos teikiamais malonumais.

Kokių išlaidų tikėtis, jei norisi įsirengti terasą?

Lauko terasos kaina priklauso nuo daugelio skirtingų aspektų, todėl norint įvertinti lauko terasos įrengimo kainą nepakanka vien dydžio. Kaina priklauso ne tik nuo terasos dydžio, bet ir nuo jos vietos, formos, pasirinktų medžiagų ir papildomų priedų (stogo, trinkelių, laiptelių), kuriuos norite sumontuoti. Terasos darbų kaina priklauso ir nuo to, kur ir kaip greitai norite įrengti terasą. Mums svarbu žinoti jūsų sklypą ar stogą, kad galėtume pateikti tikslias rekomendacijas. Kaina taip pat priklauso nuo pasirinktų naudoti medžiagų. Statant terasą kainą lemia jūsų pasirinkta mediena (pušis, karšta mediena, egzotika) arba WPC lentos. Terasos įrengimo išlaidos taip pat priklauso nuo pasirinkto laikiklio ir rėmo tipo, nes skirtingoms medžiagoms ar skirtingų tipų terasoms reikia atlikti skirtingas užduotis.

  • Galutinė terasos kaina. Net jei jūsų pastatytos terasos dydis yra vienodas su kaimynais, kaina gali skirtis dviejose skirtingose ​​vietose, todėl pirmiausia galime pateikti tik išankstinę kainą. Kainą įtakoja dirvožemis, kokio pagrindo reikia šiam gruntui. Be to, kokių papildomų sutvirtinimo ar drenažo sprendimų reikia. Be to, jei reikalingi papildomi laipteliai, turėklai ir kiti priedai, gali padidinti terasos įrengimo kainą.

Gyvai apžiūrėję vietą, kur yra planuojamos terasos statybos, išklausę jūsų pageidavimų, galime pasiūlyti tinkamiausius sprendimus, patarti ir įvertinti darbų sudėtingumą. Todėl tiksliausias terasos medžiagų ir terasos darbų kainas jums pateiksime individualios konsultacijos metu, jau turėdami tikslius matmenis ir aptaręs medžiagų jūsų terasai pasirinkimą.

Matavimai ir pamatai terasoms

Kiekvienas, kuris nori terasos nekantrauja ir skuba, kad ji kuo greičiau būtų įrengta ir paruošta poilsiui. Bet reikia nepamiršti, jog visi darbai eina vienas po kito ir turi būti atlikti kokybiškai. Terasos montavimas pradedamas tada, kai jau yra tiksliai nuspręsta kur, kokio dydžio ir formos, iš kokių medžiagų bus gaminama terasa. Tik žinant tikslius terasos matmenis, galima numatyti vietas pamatams, nes tai lemia ne tik dydis, bet ir forma.Tik žinant tikslius platformos matmenis, galima numatyti pamato vietą, nes tai priklauso ne tik nuo dydžio, bet ir nuo formos. Jei jūsų terasa nėra standartinis kvadratas ar stačiakampis, jums gali prireikti daugiau tvirtinimo taškų, tačiau, pavyzdžiui, jei bus ovali, reikės tik iš vienos pusės. Nustačius terasos ribą ir pažymėjus pamato vietą, pamatą galite įsirengti patys.

Atsižvelgdami į pagrindą po terasa,  parenkama tinkamiausia atrama jūsų vietai (aikštelė, balkonas, stogas). Pagrindas gali būti varžtai, betonas arba reguliuojamas aukštis (pjedestalas). Balkone ar stoge įrengtas aukštis labiausiai tinka reguliuojamo aukščio atramoms. Jie leidžia išlyginti netaisyklingus paviršius ir įrengti horizontalias terasas. 

Montuodami terasas prie namų ar kitų konstrukcijų, šalia vandens telkinių ar kitos žemės, rinkitės betoninius arba sraigtinius pamatus. Teisingas pamato tipo pasirinkimas užtikrins platformos stabilumą. Populiariausias terasų įrengimo ant žemės pamatas tikriausiai yra betoninis polinis pamatas. Tai ekonomiškas ir patikimas sprendimas. Jei pamatai sumontuoti ant žemės, prieš tvirtinant terasos rėmą verta kloti geotekstilę. Tai neleis augti žolei, bet leis lietaus vandeniui išbėgti iš terasų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *