Į ką vertėtų atsižvelgti renkantis viduriniojo ugdymo įstaigą?

Privati mokykla "Erudito"

Nors gana dažnai pasirenkama ta ugdymo įstaiga, kuri tiesiog arčiausiai namų, tačiau priėmus tokį sprendimą neretai paaiškėja, kad ugdymo kokybė neatitinka vaiko poreikių ar paprasčiausiai nesuteikia galimybių tobulėti. Mokykloje moksleiviai praleidžia net 12 savo gyvenimo metų, ir per šį laiką turi ne tik išmokti tam tikrų privalomų dalykų, bet taip pat turi įgyti ir tam tikrų įgūdžių, kurie jiems pravers ateityje. Būtent todėl renkantis viduriniojo ugdymo įstaigą nereikėtų skubėti apsispręsti: jei atsižvelgsite į keletą svarbiausių kriterijų, tikėtina, kad priimti tam tikrą sprendimą galėsite gerokai paprasčiau.

Pradėkite nuo atsiliepimų paieškos

Kai renkamės tam tikrų paslaugų teikėjus, gana dažnai nusprendžiama susirasti klientų paliktų atsiliepimų, kurie padeda paprasčiau įvertinti teikiamų paslaugų kokybę. Tokia pati praktika gali būti naudinga ir tada, kai ieškoma geriausių ugdymo įstaigų: tikėtina, kad internetinėje erdvėje galėsite rasti ne taip ir mažai atsiliepimų, todėl tai jums galės padėti kur kas paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą.

Pasidomėkite įstaigoje dirbančiais specialistais

Visuomet tikimasi, kad vaikai turės galimybę mokytis iš pačių geriausių tam tikros srities specialistų, todėl naudinga pasidomėti ugdymo įstaigoje dirbančiais mokytojais. Gali būti naudinga įvertinti, kokia yra pedagogų darbo patirtis: ugdymo įstaigos internetinėje svetainėje gali būti pateikiama informacija apie mokytojų įgyvendintus projektus, turimą kvalifikaciją, ir t.t.

Kokie projektai yra vykdomi?

Jei siekiate, kad jūsų vaikas turėtų galimybę dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose projektuose, taip pat galite pasidomėti ir tuo, kokie projektai yra vykdomi: galbūt mokykla dalyvauja tam tikrose tarptautinėse programose, skatina vaikų sąmoningumą ekologijos ar kitose srityse? Visa tai moksleiviams gali suteikti tikrai vertingą patirtį, todėl šiek tiek laiko vertėtų skirti domėjimuisi mokyklos vykdomais projektais.

Užklasinės veiklos galimybės

Nors moksleiviai neretai nusprendžia rinktis ne mokykloje organizuojamus būrelius ar kitą popamokinę veiklą, tačiau visada yra naudinga išsiaiškinti, kokia užklasinė veikla yra siūloma konkrečioje ugdymo įstaigoje. Galbūt mokiniai turi galimybę mokytis įvairių užsienio kalbų, lankyti sporto užsiėmimus ar užsiimti kita naudinga veikla? Plačios užklasinės veiklos galimybės ugdymo įstaigoms taip pat gali pridėti bent nedidelį pliusiuką: mokyklose siūlomi būreliai neretai kainuoja pigiau, be to, moksleiviams nereikia niekur papildomai važiuoti.

Ar mokykloje yra taikoma tarptautinio bakalaureato programa?

Tai – dvejus metus trunkanti programa, kurios metu mokomasi numatytų privalomųjų dalykų bei ruošiamasi studijoms aukštojoje mokykloje. Palanku yra tai, kad tarptautinio bakalaureato programa yra pripažįstama daugybėje pasaulio valstybių, todėl sėkmingai pabaigę šią programą moksleiviai turi didesnius šansus įstoti į savo svajonių specialybę. Tokią galimybę siūlo licėjus www.erudito.lt, todėl galite pasvarstyti apie galimybę savo atžalas leisti būtent į šią ugdymo įstaigą.

Moksleivių parengimas brandos egzaminams

Kiekvienas moksleivis tikisi, kad brandos egzaminai bus išlaikyti kuo aukštesniais balais, tačiau tai priklauso ne tik nuo vidinės motyvacijos, bet taip pat ir nuo mokytojų kompetencijos padedant ruoštis egzaminams. Būtent todėl naudinga pasidomėti, kokie yra jus dominančią ugdymo įstaigą pabaigusių moksleivių egzaminų rezultatai, įvertinti, ar tarp abiturientų buvo tokių moksleivių, kurie egzaminus išlaikė šimtukais, ir t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *