Populiariausios sporto šakos skirtingose pasaulio šalyse

Nuo kitų šalių skiriamės ne tik savo tradicijomis ar kultūra, bet ir pomėgiais, veiklomis. Žinoma, tokią variaciją lemia geografinė padėtis, tautos vertybės, požiūris bei panašios priežastys. Turbūt vienas tarptautiškesnių pomėgių – sportas. Žmonės užsiima įvairiomis sporto šakomis: futbolu, tinkliniu, krepšiniu, plaukimu, bėgimu… Tačiau turbūt reta šalis, kuri neturi savo pagrindinio sporto. Pavyzdžiui Lietuvos nacionaline religija yra vadinamas krepšinis. Nors kartą Lietuvoje buvęs svetimšalis tikrai turės progą išgirsti aistringą pokalbį apie neseniai vykusias krepšinio rungtynes. Dar viena ne kartą girdėta frazė „niekas taip nesuartina, kaip bendras pomėgis“. Daugiausiai žiūrovų bei daugiausiai sirgalių pritraukia futbolas. Daugiausiai šios sporto šakos gerbėjų gyvena Europoje bei pietų Amerikoje. Didžiausi futbolo aistruoliai negaili nei laiko nei lėšų tam, kad gyvai išvystų savo mėgstamas varžybas. Antrasis pagal populiarumą pasaulyje yra kriketas. Šis žaidimas dar vadinamas „anglų džentelmenų žaidimu“, tačiau jis populiarus ir Pietų Azijoje bei visame Indijos regione. Beisbolo sirgaliams vertėtų nusipirkti lėktuvo bilietą į Jungtines Amerikos Valstijas (beisbolas gimė būtent šioje šalyje), Taivaną, Kubą, Japoniją, Venesuelą ar pietų Korėją. Atostogaudami šiose šalyse turite galimybę ne kartą išvysti gyvas beisbolo rungtynes. Nemažą žmonių susidomėjimą pasaulyje turi ir tinklinis. Tai nacionalinis Šri Lankos sportas. Jis populiarus Rusijoje, Brazilijoje, JAV, Kanadoje. Šiai sporto šakai būdingos dvi variacijos: žaidžiama salėje arba paplūdimyje.

Yra daugybė sporto šakų, kurios nėra labai populiarios, o kartais girdimos pirmą kartą. Tuo gali pasigirti ir Lietuva. Tai – futbolas, kuris yra žaidžiamas ant motociklų. Turbūt ne dažnai galima išgirsti ir „kupranugarių lenktynės“, jos paplitusios arabų šalyse. Įdomu ir tai, kad tokios lenktynės anksčiau tebuvo vestuvių bei kitų švenčių tradicija.

Nors sportas laikomas daugiausiai vyrišku pomėgiu, tačiau moterims taip pat neprošal būtų žinoti, kur, kuris sportas populiarus, jog išvykus atostogoms, vyro nepasiglemžtų nesibaigiantys futbolo mačai…..

Tačiau sportas ne tik sukuria nepamirštamą atmosferą, bet kartu ir leidžia pažinti kitą kultūrą, o svarbiausia – vienija, atrodo, visiškai skirtingas kultūras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *