Lauko terasos grindų idėjos: nuo klasikinių variantų iki naujovių

Mėgaukitės maistu lauke, žaidimų popietėmis su vaikais arba linksmais vakarais su draugais saulėlydžio metu. Lauko terasos yra erdvės, leidžiančios praleisti nepakartojamas akimirkas, todėl jose turi būti puikios grindys, atsparios aplinkos, t. y., lauko sąlygoms. Jei norite sukurti patogią ir patrauklią erdvę savo lauko terasoje, jums reikia gražių, atsparių ir dažnai nekeičiamų lauko grindų dangų.

Yra daugybė lauko grindų dangų, kurias galite pasirinkti pagal savo skonį ar terasos interjerą. Tačiau svarbūs ir kiti techniniai aspektai, pavyzdžiui, statybinės medžiagos savybės, estetinė išvaizda, priežiūros reikalavimai ir pan. Šiame straipsnyje rasite keletą puikių idėjų, kuo galėtumėte iškloti terasos grindis.

Plytelių danga

Plytelės yra ilgalaikis sprendimas namų viduje ir už jų ribos, dėl savo patvarumo ir atsparumo. Pasirinkus terasos grindis iškloti plytelėmis, jūs nesusidursite su interjero suderinamumo klausimais, kadangi plytelių rinka yra tikrai labai plati: nuo įvairiausio dydžio plytelių iki begalės skirtingų raštų, spalvų ir jų atspalvių. Be to, kaip jau minėjome, plytelės gali būti naudojamos ir namų viduje, ir lauko terasose ar verandose. Dėl šios priežasties naudojant plyteles grindims kloti galite visuose savo namų kambariuose sukurti tęstinumo ir harmonijos pojūtį.

Jei dvejojate dėl plytelių nesaugumo, kuomet sušlapęs jų paviršius bus slidus, nebesijaudinkite. Šiuolaikinės technologijos pažengusios tiek, kad dabar gaminamos plytelės yra puikiai pritaikytos net baseinams statyti dėl savo naujos apsaugos nuo slydimo ir ledo technologijos ir turi C3 klasę, atitinkančią neslidumo standartą, kuri garantuoja, kad tai yra visiškai neslidi danga.

Plyteles labai lengva prižiūrėti – užtenka tik drėgnos šluostės, o tam tikrais atvejais, valymo priemonės. Tačiau norime pabrėžti, kad skirtingai nei medinės terasos grindys, beveik visų rūšių plytelės yra atsparios valikliuose esantiems cheminiams komponentams.

Beicuotos pušies medžio plytelės

Jei norite, kad jūsų terasoje dvelktų švelnumo jausmas, kurį paprastai suteikia medžio elementai, bet nenorite kas kartą prižiūrėti medinių grindų, turime jums puikią idėją. Beicuotos pušies medžio plytelės gali suteikti ir viena, ir kita. Medžio imitacija labai natūraliai derės lauko terasos interjere, bet tuo pačiu, nereikalaus tiek daug priežiūros, kaip medinės lentos, t. y., išvalius gerai išdžiovinti, kartas nuo karto aliejuoti specialiomis priemonėmis ir kitaip impregnuoti medines grindis. 

Priežiūra tokių plytelių yra tikrai kur kas lengvesnė nei medinių terasos grindų. Beicuotos pušies plyteles reikia išoriškai apdoroti tik kartą metuose, o tiek laiko skirti terasos grindims mes visi tikrai galime. Taip pat šios plytelės pasižymi lengvu montavimu: jos surenkamos sumontuojant arba sujungiant kiekvieną plytelę ant lygaus betoninio paviršiaus- tikrai lengvas montavimas ir elegantiškas dizainas.

Norėdami prisidėti prie aplinkosaugos, rekomenduojame ieškoti tokios pušies medienos plytelių, kurios turi PEFC sertifikatą, skatinantį tvarų Europos miškų valdymą. 

Medinės terasos grindys

Tai klasika, kuri suteikia bet kokiai erdvei jaukumo ir malonumo. Tačiau atsižvelgiant į technines medienos savybes bei priežiūros reikalavimus, ne visi nori šio pasirinkimo. Daugelis džiaugiasi medinių grindų montavimo kaina, tačiau pamiršta, kad tokias terasos grindis reikia ne tik dažnai prižiūrėti: valyti, džiovinti, impregnuoti ir kitaip prižiūrėti, bet ir keisti, nes medis, nors ir ypač gražus ir natūralus, nėra amžinas. 

PWC terasinės lentos

Ir paskutinė, bet toli gražu ne prasčiausia, terasos grindų idėja yra WPC kompozitinės lentos terasai. Tai inovatyvus pasirinkimas klojant lauko terasos grindis. Dėl šių lentų techninių savybių, tokių kaip ilgaamžiškumas, patvarumas, atsparumas vandeniui, drėgmei bei UV spinduliams, tai idealus sprendimas lauko terasų grindims kloti. Daugybė dizainų leis greitai terasos grindis priderinti prie likusio terasos dizaino.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *