5 svarbiausios šunų šėrimo taisyklės

dubenėliai šunims

Vieni šunys yra linkę duodamą maistą suryti nė nekramtę, o kiti dar turi gerai pagalvoti, ar jie apskritai yra alkani. Dažnais atvejais tai yra susiję su įpročiais, kuriuos suformuoja patys šeimininkai, todėl svarbu pasirūpinti, kad augintinį maistas motyvuotų, o per didelis jo kiekis netaptų pagrindine nutukimo priežastimi. Jei laikysitės kelių svarbiausių šunų šėrimo taisyklių, galėsite išvengti dažniausių su šunų mityba susijusių problemų.

Maistas neturi būti prieinamas 24 valandas per parą

Jei dubenėlis su maistu augintiniui bus prieinamas visos paros metu, natūralu, kad šuniui jis neatrodys pakankamai vertingas. Jei norėsite užsiimti dresūra, tikėtina, kad šuns nemotyvuos net ir patys gardžiausi kąsneliai, todėl pasirūpinkite, kad taip nenutiktų. Kai duodate šuniui pusryčius ar vakarienę, dubenėlį palikite stovėti ne ilgiau nei 10-15 minučių. Jei per šį laiką šuo neįveikė maisto porcijos ir atsitraukė nuo dubenėlio, maisto likutį patraukite ir pasiūlykite tik kito šėrimo metu.

Nieko nėra nemokamo

Dar geriau, jei maistas yra duodamas ne šiaip sau, bet už atliktas komandas. Tai padeda sustiprinti tarpusavio ryšį ir didina šuns pasitikėjimą savimi. Šuns maisto porciją galite paduoti tik tada, kai jis atlieka tam tikras užduotis: pavyzdžiui, pusę minutės ramiai išsėdi ar pan. Galite pastebėti, kad uždirbtą maistą šuo ėda su dar didesniu pasimėgavimu! Tikrai nebūtina visą maisto porciją suberti į dubenėlį – dalį pašaro taip pat galite sušerti iš rankų.

Maisto normavimas

Ant pašaro pakuotės visada galite rasti rekomendacijas, kiek pašaro reikia duoti vieno ar kito svorio šuniui. Jei augintinis turi antsvorio, reikėtų duoti tokį maisto kiekį, kuris yra tinkamas siektinam svoriui: pavyzdžiui, jei šuo šiuo metu sveria 12 kg, tačiau jam reikia numesti du kilogramus, atsižvelkite į tai, kokio pašaro kiekio reikia 10 kg šuniui. Iš pradžių galite naudoti maisto dozatorių, o vėliau pašaro kiekį galėsite paskaičiuoti „iš akies“. Jei augintinis yra gana nedidelis, maisto kiekis turi būti skaičiuojamas preciziškiau, todėl pašaro normuoklis tikrai galės padėti paprasčiau numatyti reikiamą maisto kiekį.

Parinkite tinkamą dubenėlį

Jei planuojate pirkti naują pašaro dubenėlį, vertėtų atsižvelgti į keletą kriterijų. Dubenėlis turėtų būti optimalių matmenų ir tinkantis augintinio ūgiui, naudinga atsižvelgti, iš kokių medžiagų jis yra pagamintas, ir t.t. Jei norite, kad augintinis ėstų lėčiau, palankia pasirinkimo galimybe gali būti interaktyvūs žaislai arba lėto valgymo dubenėliai, iš kurių iškrapštyti maistą yra kiek sunkiau (taip pat gali pasiteisinti ir ganėtinai platus dubenėlis). Dubenėliai šunims iš alphazoo visuomet džiugina itin gausiu pasirinkimu, taigi, turėsite galimybę atrasti tokius, kurie geriausiai pateisintų individualius jūsų augintinio poreikius.

Atsižvelkite į individualius augintinio poreikius

Parinkti tinkamą pašarą tikrai ne visada yra paprasta. Gana dažnai šeimininkai mano, kad pirmiausia duodamas maistas augintiniui turi patikti, tačiau tai – ne visai tiesa. Kur kas svarbiau atsižvelgti į individualius augintinio poreikius (amžių, ligas, ir t.t.), ir tuo vadovaudamiesi tikrai išrinksite tokį maistą, kuris šuniui puikiai tiktų. Atminkite: sveikas šuo tikrai nebadaus ilgiau nei kelias dienas, todėl jis tikrai valgys ir „neskanų“ maistą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *