Gražios Lietuvos vietos, kuriose verta nusifotografuoti

„Graži tu, mano brangi tėvyne, Šalis, kur miega kapuos didvyriai:“, taip rašė ne kas kitas, o Maironis. Nors bendrame pasauliniame kontekste Lietuvos gamta ir kraštovaizdis nėra taip plačiai aptarinėjami, kaip, sakykime Prancūzijos, Kinijos ar net Australijos, mūsų mažoje valstybėje tikrai yra gražių vietų. Ramios lygumos, kalvotos pievos, vingiuotos upės bei žavingos smėlėtos Baltijos jūros pakrantės sudaro vientisą Lietuvos kraštovaizdį, kuris yra brangus kiekvienam šios šalies gyventojui. Tiesa, jis tikrai patinka ir daugeliui užsieniečių. Tam, kad galėtumėte iš naujo įvertinti arba dar stipriau pamilti Lietuvos grožį, mes paruošėme jums sąrašą. Tai – gražios Lietuvos vietos, kuriose verta įsiamžinti arba nuotraukose įamžinti jas pačias!

Parnidžio kopa

Tai turbūt ikoniškiausia Kuršių Nerijos vieta. Ji yra 52 metrų aukščio ir užkilus viršun galima pamatyti nuostabią panoramą. Dauguma turistų renkasi prie saulės laikrodžio esančios apžvalgos aikštelės, tačiau tikrasis grožis matomas nuo kiek labiau šone esančios smėlėtos dalies. Tai puiki vieta prisėsti ir įsiamžinti nuostabaus gamtos grožio apsuptyje.

Kernavės piliakalniai

UNESCO pasaulio paveldo sąraše esanti senosios LDK sostinės vieta pasižymi daugybe piliakalnių. Užlipti galima į kone kiekvieną iš jų. Vaizdas, kuris atsiveria viršuje – labai įspūdingas, vertas kadro ar net kelių. Liepos 6d. Kernavės piliakalnius užplūsta mugė bei šventės, skirtos paminėti svarbią Lietuvos istorijos datą. Įamžinkite tai.

Ventės ragas

Nemuno deltoje esantis pusiasalis iki 1919 metų priklausė Rytų Prūsijai (Vokietijai). Čia vokiečiai net buvo pastatę pilį, bet dabar jos nebeliko. Šiuo metu Ventės rage yra nuostabaus grožio krantinė, švyturys bei ornitologinė, paukščių žiedavimo  stotis.

Trijų kryžių kalnas

Apie Gedimino kalną žino visi, tačiau Trijų Kryžių kalnas, galima teigti, jog atveria dar įspūdingesnę miesto panoramą. Kalno istorija mena dar pačio miesto įkūrimą. Per daugybę šimtmečių kryžiai tai atsirasdavo ant kalno, tai būdavo nugriauti. Dabartinis monumentas statytas 1989m. Tačiau nors iš labai daug kur matosi pats monumentas, šalia jo esanti apžvalgos aikštelė atidengia pasakišką Vilniaus senamiesčio panoramą. Ji verta ne vienos nuotraukos.

Pažaislio vienuolynas

Vienuolynų kompleksas Kaune laikomas įspūdingiausiu barokiniu statiniu visoje Lietuvoje. Šalia Kauno marių stovintis pastatas yra apsuptas gražaus parko ir teritorijos. Jį ir visą aplinką verta pamatyti vasarą ir žiemą, kada ji kardinaliai skiriasi. Pažaislio vienuolyne dažnos fotosesijos.

Užupis

Istorinis Vilniaus miesto rajonas, UNESCO pasaulio paveldo dalis, yra didžiausias gyvosios kultūros lopšys Lietuvoje. Sovietmečiu čia gyveno labai daug kultūros pasaulio atstovų, o iki Antrojo Pasaulinio karo tai buvo daugiausiai žydų apgyvendintas rajonas. Pamatyti Užupyje verta kone milijoną dalykų. Vietų į(si)amžinimui netruks net po 100-ojo vizito.

Raudonės pilis

XIXa. statyta pilis yra įsikūrusi nuostabioje šalies vietoje. Užlipus aukštai, matosi Nemuno slėnis, o visą teritoriją supa gražus parkas. Vienas išskirtinis objektas šalia Raudonės pilies yra Gedimino ąžuolas. Sakoma, kad po juo kunigaikštis Gediminas pietavo.

Kauno santaka

Ypač graži Nemuno ir Neries upių santaka yra saulėlydžio metu. Nuvykę į Kauną, būdami prie Kauno pilies galėsite pasigrožėti ne tik dviejų didžiausių upių darna, tačiau ir įspūdingu parku, Kauno pilimi, Vyčio statula, netoliese esančiu Kauno senamiesčiu. Idėjų nuotraukoms neturėtų trūkti.

Kryžių kalnas

Legendomis apipinta kalva netoli Šiaulių jau ilgus metus yra ir išlieka bene didžiausiu turistų traukos objektu Lietuvoje. Manoma, kad ant kalvos yra apie 100 tūkstančių kryžių. Ar nufotografuosite juos visus?

Trakų pilis

Trakų pilis įsikūrusi Galvės ežere esančioje saloje. Pilį dar XIVa. pradžioje statyti įsakė kunigaikštis Kęstutis, tačiau statybas užbaigė jo sūnus Vytautas. Iki šių dienų tai yra geriausiai išlaikyta bei rekonstruota pilis Lietuvoje. Ilgą laiką Trakai buvo LDK sostinė, o įdomu ir tai, kad tai yra vienintelė pilis saloje šioje Europos dalyje. Nuostabūs vaizdai atsiveria ir iš ežero, po kurį gali plukdyti laivelis arba tai galite daryti patys, su vandens dviračiu.

Dzūkijos nacionalinis parkas

Didžiausia saugoma vieta Lietuvoje, 550 kv. km dydžio plotą apimantis parkas yra įspūdingas gamtos kampelis. Ką pamatyti ir aplankyti čia yra tikrai daug, tad gali būti, kad čia praleisite ne vieną dieną.

Medžių Lajų takas

Anykščių šilelio Medžių lajų takas – pirmasis toks Baltijos šalyse. Tako ilgis yra apie 300 metrų, o virš žemės jis pakilęs tarp 21 ir 34 metrų. Nuo apžvalgos vietų atsiveria nuostabūs Anykščių šilelio ir Šventosios upės vaizdai. Tie, kas čia ateina, padaro tikrai ne vieną nuotrauką.

Kadagių slėnis

Kiek už Kauno esantis slėnis pasižymi išskirtine gamta bei flora. Jį pamatyti žiemą ir vasarą – dvi visiškai unikalios ir vienodai nepamirštamos patirtys. Aukštumoje pasivaikščioti žvelgiant į nuostabius šlaitus ir Nemuno upės vingius yra tikrai smagi patirtis.

Na, o tam, kad nuotraukomis pavyktų pasidalinti su draugais jau iškart, jums bus reikalingas bevielis internetas. Užsisakę  šią paslaugą galėsite patogiai, greitai ir nebrangiai naršyti, dalintis fotografijomis arba filmuota medžiaga su savo draugais socialiniuose tinkluose! Keliaujant galėsite klausyti mėgiamo podcast‘o arba muzikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *