Gražios Lietuvos vietos, kurias smagu pažinti ant dviračio

Nors mūsų šalis – maža, joje yra šimtai, jeigu ne tūkstančiai gražių, unikalių bei lankytinų vietų. Šis straipsnis bus skirtas būtent toms Lietuvos vietoms, kurios yra gražios ir kurias galima pažinti ant dviračio. Prieš 20 metų dviračių takų bei vaizdingų maršrutų, kur būtų galima važiuoti dviračiais tebuvo vienetai. Dabar jų gerokai daugiau ir rajonų bei miestų savivaldybės investuoja dideles pinigų sumas tam,  kad turistai iš Lietuvos bei užsienio turėtų galimybę keliauti ne tik su automobiliu ar pėsčiomis, bet ir su dviračiais. Štai kelios gražios Lietuvos vietos, kurias smagu pažinti ant dviračio.

Žvėrinčiaus takas

Vienas iš kelių sėkmingų miestų-kurortų Lietuvoje, Birštonas tiesiog alsuoja ramybe. Šio miesto apylinkėse neseniai įsikūrė ir aukščiausias šalies apžvalgos bokštas, iš kurio galima pamatyti įspūdingą panoramą. Tačiau per miškus ir šalia Nemuno vingiuojantis Žvėrinčiaus dviračių takas yra ne ką mažiau vaizdingas. Jo ilgis – apie 10km, tačiau nebūtina skubėti. Ne vienoje vietoje pavyks sustoti ir fotografuoti gyvąją gamtą, nuostabius peizažus arba pasidaryti unikalią asmenukę. Labiausiai dėmesio vertos vietos – daugybė poilsio aikštelių, žymusis Vytauto arba Žvėrinčiaus ąžuolas bei kiek į šoną pasukantis Velniabliūdžio gamtos takas.

Kuršių Nerija

UNESCO pasaulio pavelde esanti unikali Lietuvos dalis yra išskirtinė ne tik savo gamta, tačiau ir įspūdingu pritaikymu dviratininkams. Kuršių Nerijoje yra keliasdešimt kilometrų dviračiams skirtų takų. Bendra trasa veda nuo Smiltynės perkėlos (Klaipėda) iki Nidos. Maršruto privalumas – lygus reljefas be didesnių įkalnių ar nuokalnių. Nebus sunku važiuoti nei su vaikais, nei vyresnio amžiaus žmonėms. Maršruto etapuose rasite gausybę poilsio vietų su informaciniais stendais, pravažiuosite Preilą, Pervalką, Juodkrantę ir galų gale atvyksite į Nidą. Ošiantys pušynai ir šalia banguojanti jūra sukurs labai puikią atmosferą kelionei.

Rusnės sala

Maždaug 25km ilgio trasa veda po visą Rusnės salą. Žemaitijoje esanti vietovė gali didžiuotis turėdama žemiausią vietą Lietuvoje – beveik pusantro metro žemiau jūros lygio. Pati gamta pilna mažų pelkynų bei žalių pievų. Taip pat maršrute galima rasti Nemuno priešakinės deltos gamtinį rezervatą, žymiąsias Kuršių Marias, Rusnės paplūdimį, Peterso tilto likučius bei Vandens kėlimo stotį.

Kairys Neries krantas

Kairiojo Neries kranto turizmo trasa yra viena iš populiariausių trasų mūsų šalyje. Apie 27km ilgio maršrutas parodys nuostabius upės vingius, slėnius bei skardžius su žaviomis aukštumomis. Kadangi šis maršrutas yra dažnai lankomas turistų, jame daugybė nuorodų, kuriomis galėsite orientuotis, nereikės navigacijos. Važiuodami šia trasa pro akis nepraleiskite Panerių dvaro arba užkeiktų Verkšnionių akmenų…

Gražutės didysis dviračių takas

Tai kiek ilgesnė trasa, kuriai naudinga būtų skirti dvi dienas. Čia esantis nuostabus kraštovaizdis – Šventosios upės aukštupio suformuota grožybė. Stovyklavietę galima įsirengti šalia vieno iš net septyniasdešimties ežerų arba kitų vandens telkinių. Trasoje galima užsukti į Gražutės parko lankytojų centrą, Salako bažnyčią, pušį bei išskirtines Lietuvai totorių kapines. Maršrute yra ir daugiau pagoniškąją Lietuvos istoriją primenantis pilkapynas bei sentikių šventovė – cerkvė.

Nesvarbu kurią trasą nuspręsite įveikti (o gal net visas), patirsite daugybę įspūdžių. Visgi nuvykti iki šių trasų turbūt rinksitės automobiliu. Tam jums bus reikalingas dviračio laikiklis mašinai. Montuojamas ant stogo arba kablio, laikiklis leis patogiai ilgus atstumus gabenti du, tris ar net keturis dviračius. Kokybiškas laikiklis – puiki investicija mėgstantiems keliauti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *