Pavasaris jau įsibėgėja, orai vis šiltėja, o tai reiškia vieną šaunų dalyką – progų smagioms šeimoms ar draugų išvykoms bus daugiau ir daugiau. Vis dėlto, tam, kad jos būtų iš tiesų malonios bei dovanotų geriausius įspūdžius, būtina tinkamai pasiruošti. Vienas būtinų akcentų – įsigyti kelionei reikalingus daiktus. Jei neplanuojate nakvoti viešbučiuose ar svečių namuose, jaukų prieglobstį suteiks palapinės. Vis dėlto, ką daryti, kad ką tik įsigyta palapinė tarnautų patikimai bei ilgai ir laikinus namus kelionių metu atstotų dar ne vienerius metus? Štai, keletas paprastų, tačiau vertingų patarimų, kurių verta laikytis:
- Pirmasis palapinės statymas – puikiai pažįstamoje aplinkoje
Tikimybė pažeisti ar sugadinti palapinę, gerokai išauga tuo atveju, jei ją bandoma pastatyti skubant, esant stresinei situacijai arba nepalankioms aplinkybėms (pučiant stipriam vėjui, tamsiuoju paros metu ir t.t.). Taigi, kad sumažintumėte pažeidimų tikimybę statymo metu, pirmiausia pabandykite pastatyti palapinę puikiai sau pažįstamoje aplinkoje, esant palankioms aplinkybėms. Tokiu atveju įsigysite patirties, kuri leis greitai bei kokybiškai pastatyti palapinę, net ir esant išskirtinėms aplinkybėms bei sumažinti pažeidimų riziką.
- Paisykite rekomendacijų
Nesvarbu, kokio tipo palapinę įsigysite (vasarinę, alpinizmo, konvertuojamą palapinę ir pan.), pastebėsite, kad kartu su gaminiu pateikiamos ir rekomendacijos, kaip jis turėtų būti prižiūrimas, naudojamas, kokiomis sąlygomis laikomas. Taigi, būtinai laikykitės šių nurodymų – tai padės sumažinti nusidėvėjimo ar pažeidimų tikimybę.
- Paviršiui – išskirtinis dėmesys
Paviršiaus, ant kurio statysite laikinuosius namus, pasirinkimui, skirkite ypatingą dėmesį: jis turi būti lygus, be aštrių briaunų. Tai ne tik užtikrins kokybiškesnį poilsį, bet ir garantuos, kad nebus pažeistas statinio dugnas.
- Maistui palapinėje – ne vieta
Bene daugiausiai žalos jūsų palapinei gali pridaryti keturkojai gyvūnai: jų dantys ar nagai gali ženkliai sutrumpinti statinio tarnavimo laiką. Ir nors tikimybė susidurti su nekviestais svečiais išlieka visada, atminkite, kad labiausiai juos gali suvilioti iš jūsų laikinų namų sklindantis maisto kvapas. Taigi, pasielgsite iš tiesų išmintingai nelaikydami maisto atsargų palapinėje.
- Kaip elgtis po išvykos?
Po kiekvienos išvykos, verta atlikti šiuos veiksmus, kurie taip pat padės užtikrinti kuo ilgesnį palapinės bet kuriam sezonui, tarnavimo laiką: apžiūrėkite gaminį, patikrinkite, ar nėra jokių įtrūkimų (jei taip, būtina juos pašalinti); iššluostykite drėgnu skudurėliu bei leiskite išdžiūti (tai apsaugos nuo grybelio bei nemalonaus kvapo).
- Kokiomis sąlygomis laikyti palapinę, kai ji nenaudojama?
Siekdami užtikrinti, kuo ilgesnį palapinės tarnavimo laiką, prisiminkite jog ji turėtų būti laikoma sausoje, tačiau gerai vėdinamoje vietoje, kurioje jos nepasiektų intensyvūs saulės spinduliai. Na, o prieš ruošdamiesi išvykai, palapinę įdėkite į dėklą.
- Pastebėjus pažeidimą – būtina imtis veiksmų
Na, o jei, vis dėlto, taip jau nutiko, kad neišvengėte pažeidimų ir palapinė išvykos metu įplyšo ar įtrūko, tokiu atveju ir karto būtina imtis veiksmų bei pakoreguoti pažeistą vietą. Tai padarysite naudodamiesi taisymui skirtu komplektu, kuris paprastai yra pridedamas prie šio gaminio. Na, o, jei palapinės taisymo komplektas nebuvo pridėtas, tokiu atveju, būtinai jį įsigykite prieš išvykdami į kelionę.
- Kaina – taip pat svarbi
Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad kaina taip pat tampa tam tikru rodikliu, leisiančiu suprasti, kaip ilgai tarnaus naujasis pirkinys: net ir ypač kruopščiai prižiūrima pigi palapinė, tikėtina, jog tarnaus trumpiau, nei brangesnė. Taigi, jei jūsų tikslas – ne vienerius metus tarnaujančios palapinės vaikams ar suaugusiems, tokiu atveju, nesirinkite pačios pigiausios. Tai – pirkinys, kuriam nevertėtų taupyti.
Daugelis žmonių galvoja, tinkama palapinės priežiūra yra labai sudėtinga, reikalauja daug laiko bei specialių žinių. Tačiau, kaip matyti, tinkamai prižiūrėti šį gaminį tikrai nesudėtinga, o svarbiausia – tai padės užtikrinti ilgesnį tarnavimo laiką.