Megztos kojinės: kokie verpalai geriausi, kaip juos prižiūrėti ir koks dizainas geriausiai atspindi jūsų asmenybę?

Savo kojas turite prižiūrėti kiekvienas – ir kalbame ne tik apie jų išvaizdą, bet ir patogumą. Juk jos neša visą mūsų kūno svorį, be to, pėdose yra net septyni tūkstančiai nervų galūnių, kurios jungiasi su smegenimis. Tad tikrai nepakenks, jei lepinsite savo (ar artimo žmogaus) pėdas šiltomis, spalvingomis kojinėmis – ypač šaltuoju metų laiku! 

Vilnonės kojinės asocijuojasi su patogumu, šiluma, atsipalaidavimu ir jaukumu. Mūvėdami minkštas, megztas kojines, nebėgate maratono ar kitaip nesportuojate, bet mėgaujatės gera knyga ar filmu savo namuose, apsupti šilumos ir jaukumo. Storos kojinės iš natūralaus pluošto taip pat gali pagerinti miegą šaltomis žiemos naktimis, tad vilnos siūlai yra puikus pasirinkimas daugeliu gyvenimo atvejų, nuo ką tik gimusio kūdikio iki senjoro.

Kokius verpalus kojinėms rinktis?

Kadangi dirbtinės medžiagos yra nepralaidžios orui, pėda dažnai jose perkaista ir išskiria per daug prakaito, tokios medžiagos nėra rekomenduojamos kojinių gamybai. Todėl 100% akrilo siūlai, nors ir gražūs bei pigūs, tokiems projektams nelabai tinka. 

Gerų kojinių gamybai reikia vilnos – avies, merino ar alpakos. Šie natūralūs gyvūninės kilmės pluoštai leidžia odai kvėpuoti ir nesukelia diskomforto, perkaitimo, be to, apgaubia pėdą malonia šiluma. Vilna pasižymi itin geromis termoreguliacinėmis savybėmis, todėl jūsų koja ne tik kad sušils, bet ir neperkais – temperatūra bus tiesiog optimali. Kas gali būti geriau, tiesa?

Rinkoje be vargo rasite ir 100% vilnonių kojinių siūlų, ir su dirbtinių pluoštų priemaišomis. Šiek tiek priemaišų, pvz., poliamido, teigiamai veikia jų minkštumą ir ilgaamžiškumą – apsaugo siūlo struktūrą nuo trynimosi ir dilimo. Ir tikrai neatima šilumos kiekio, kurį išskiria natūralus pluoštas tame siūlų mišinyje. Todėl priemaišų verpaluose ne tik, kad neturite bijote, bet net rekomenduojama tokius rinktis. Daugiau grynų vilnonių bei miksuotų siūlų galite rasti čia: https://nuogosavys.lt/

Kaip teisingai prižiūrėti kojines iš vilnos?

Dažnai žmonės daro vieną klaidą – vilnones kojines deda skalbti į skalbimo mašiną. To daryti nereikėtų, kitu atveju ištrauksite bent dviem dydžiais mažesnes kojines. Vilna reikalauja šiokios tokios priežiūros, tačiau mainais atsidėkoja savo šiltumu. Kojines iš vilnos skalbkite rankomis ir venkite stipraus gręžimo, kad kojinės neprarastų savo formos.

Ar kojinių dizainas svarbus?

Juodos, nuobodžios kojinės tinka nebent darbui ar oficialiam įmonės vakarėliui. Kalbant apie komfortą ir jaukumą namuose, svečiuose, dirbant iš namų, einant į mokyklą, būtinai už jus leiskite kalbėti spalvoms! Juk būtent spalvomis galime apie save papasakoti mus supančiam pasauliui. 

Nepriklausomai nuo to, ar mėgstate prislopintas spalvas, ryškias spalvas, o gal subtilias pastelines, tikrai rasite puikų variantą savo būsimoms numylėtosioms kojinėms. Bet kokiu atveju, kam apsiriboti viena spalva? Madingiausi ir populiariausi vilnoniai siūlai dabar gali būti įvairiaspalviai, todėl tokios pat identiškos kojinės neturės niekas, o tuo pačiu ir jūs! Žaismingi miksuoti siūlai leis pasijusti išskirtiniams ir unikaliems.

Nors kojinių verpalai dažniausiai būna ploni, kas sako, kad reikia laikytis šios taisyklės? Galite naudoti stambią vilną, jei stinga laiko jas numegzti arba norite greitai pamatyti rezultatus. Kai jūsų kojos ,,paragaus” rankomis megztų kojinių patogumo, kelio atgal nebus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *