Kelionės po Lietuvos etnografinius regionus

Lietuva- šalis, turinti gražų kraštovaizdį, daugybę švarių ežerų ir puikų pajūrį, tad nieko keista, kad turizmas Lietuvoje yra išvystytas. Į Lietuvą pasisvečiuoti  kasmet atvyksta daugybė turistų.  Esant 4 regionams Lietuvoje: Aukštaitijai, Žemaitijai, Dzūkijai ir Suvalkijai – turistus žavi ne tik skirtingos tarmės, bet ir savitas architektūros ir kultūros paveldas.

Ką galima išvysti skirtinguose Lietuvos regionuose

Aukštaitijoje viena labiausiai pamėgtų vietų- Molėtai. Čia vasarą galima išsimaudyti viename iš daugybės skaidrių ežerų, aplankyti Lietuvos etnokosmologijos muziejų, kuriame įrengtas 40cm skersmens teleskopas žiūrėjimui į naktinį dangų. Netoliese galima aplankyti Dubingių piliavietę su išlikusiu pažintiniu taku ir Radvilų rūmų griuvėsiais. Dar viena žymi vieta Aukštaitijoje- Kėdainiai- pasižymi autentišku Senamiesčiu ir žymiais istorijos ir kultūros paveldais: Radvilų Mauzoliejumi, žydų sinagogomis.

Žemaitijos centras- Telšiai, laikomi šio regiono sostine. Čia išlikęs savitas Senamiestis su architektūriniais statiniais ir senasis “Alkos” muziejus, galima pasigrožėti gamtos kūriniais: Debesnų botaniniu taku, Šatrijos piliakalniu, prisėsti atokvėpiui Masčio ežero pakrantėje. Šiaulių rajone stovintis Kryžių kalnas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, o Žemaitijos Nacionaliniame parke galima grožėtis didžiausiu ir švariausiu šiame regione Platelių ežeru.

Dzūkijoje lankomiausias miestas- Alytus, kuriame galima išvysti parką su tarpukario fontanu, grožėtis europiniu kukmedžiu ir japoniška magnolija. Dzūkijos Nacionaliniame parke stulbina gamtos grožis ir stūksantys Liškiavos ir Merkinės piliakalniai, o garsiajame Čepkelių raiste saugoma viena seniausių gamtos pelkių.

Suvalkijos lankomiausia vieta- Vištyčio regioninis parkas su jame tyvuliuojančiu ežeru.  Ši vietovė ribojasi su kaimynine Lenkija ir iš čia atsiveria nuostabūs gamtos vaizdai. Čia stove malūnas, gausu kalvų su įspūdingo grožio ąžuolais, akį patraukia archeologijos ir gamtos paminklu paskelbtas Vištyčio akmuo. Jurbarko rajone stūkso Palemono kalnas, laiptais vedantis į 30 metrų aukščio viršukalnę, iš kurios atsiveria panorama į Nemuno slėnį.

Vilnių galima išskirti kaip atskirą traukos centrą

Lietuvos sostinė Vilnius visada buvo turistų pamėgta vieta ne vien todėl, kad tai yra didžiausias Lietuvos miestas. Vilniuje gausu istorinių ir kultūrinių paminklų, akis džiugina unikalus Senamiestis. Vilniaus Senamiestis yra laikomas vienu gražiausių tarp kaimyninių šali, tad pamatyti jame tikrai yra ką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *