Daug žadanti Lietuva

Išgirdę žodį “kelionė” dažnai pagalvojame apie vykimą į užsienį ir net nesusimąstome, jog kelionė po Lietuvą taip pat gali būti įdomi ir smagi. Lietuva pasižymi ne tik nuostabiu kraštovaizdžiu, bet ir muziejais, pilimis, senosiomis gatvėmis bei paminklais. Todėl labai svarbu nuspręsti kokios kelionės po Lietuvą norite: poilsinės, pažintinės ar visko po truputį. Poilsinė kelionė galėtų prasidėti Druskininkuose vėliau tęstis Birštone ir pasibaigti Trakuose. Pažintinė kelionė turi žymiai didesnį pasirinkimą. Kelionę galima pradėti nuo sostinės – Vilniaus ir keliauti link pietinės arba rytinės Lietuvos, o galbūt net gi pasiekti Žemaitiją.  Apkeliauti visą Lietuvą iškart, turbūt nepavyktų, tad būtų logiškiausia pasirinkti vietas, kurias norite pamatyti ir susidaryti maršrutą labiausiai Jus dominančių ir jūsų nuomone įdomiausių lankytinų vietų bei susikurti įvairiaspalvę kelionę po Lietuvą.

Jeigu keliauti nusprendėte žiemos metu ir nemėgstate šalčio, kelionė po Lietuvą turėtų būti orientuota į miestus, kuriuose platus muziejų, teatrų, bažnyčių ar kitų kultūrinių paveldų pasirinkimas. Jeigu keliaujate vasarą – neturėtumėte apsiriboti vien kultūriniais paveldais, joje turėtų likti laiko pasigrožėti ir gamta. Lietuva pasižymi dideliu skaičiumi apžvalgos bokštų, iš kurių atsiveria nuostabus ežerų, upių ar miškų kraštovaizdis.Taip pat verta išvysti ir bundančią Lietuvos gamtą pavasarį, ir ryškiomis spalvomis pasidabinusią – rudenį.

Keliauti po Lietuvą galima įvairiai: nuosavu automobiliu, autobusu, traukiniu ar pėsčiomis. Kartais patogiau kelis kilometrus nueiti pėsčiomis, o kartais prireikia autobuso ar traukinio. Pavyzdžiui, kelionei į Klaipėdą iš Vilniaus tinkamiausias variantas būtų nuosavas automobilis, tačiau tinka ir traukinys, o neskubant ir autobusas.

Kelionės metu ne tik išvysite daugybę nepamirštamų vaizdų, bet ir išgirsite ir sužinosite istorijų, kurios yra įdomesnės viena už kitą. Tad, nieko nelaukite ir jau dabar pradėkite planuoti savo kelionę po Lietuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *