Ką galima nuveikti Vilniuje su mažamečiais vaikais?

Užimti savo jauną atžalą gali būti tikras iššūkis – jaunieji tyrinėtojai greitai praras susidomėjimą ir pavargs. Jei oras neleidžia pasilikti lauke, susidraugauti su bendraamžiais ar lakstyti po lietaus likusiose balose, tėvams tenka pasukti galvas, kuo vaikai domisi, kokią veiklą surasti, kad mažyliui būtų linksma ir smagu. Žinoma, kūrybingi tėveliai visada sugalvoja įdomios veiklos, tačiau kartais tiesiog neturi idėjų, todėl reikia jų surasti ir smagiai leisti laiką su vaikais.

Apsilankykite Energetikos mokslo ir technikos muziejuje su begale staigmenų, kurios nustebins kiekvieną

Vaikams (ir ne tik) muziejus turi daug įdomių eksponatų O daugelį eksponatų galima liesti, pasukti, liesti ir spausti. Vaikai galės susipažinti su pagrindine fizika, pavyzdžiui, vartyti dubenis, šlakstyti vandenį, pamatyti, kas vyksta, sužinoti įvairaus ilgio vamzdžių, telefonų ar kompiuterinių pelių garsus. Vienas įdomiausių nuotykių muziejuje – nusileidimas nuo vamzdžio į apatinį aukštą. Vos įėjus į muziejų dėmesį patraukia didžiulė krosnis, „papuošta“ spalvingais laidais ir vamzdeliais. Žaislų muziejus sužavės ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius bei senelius. Muziejuje galima susipažinti su įvairių amžių ir laikotarpių žaislais, palyginti kokie buvo prieš šimtą metų, o su kokias žaisdavo seneliai ir proseneliai. Daugybę ekspozicijoje esančių žaislų galima išbandyti, pačiupinėti ir pažaisti. Nenustebkite, jei į žaidimų sūkurį įsitrauksite labiau nei mažieji lankytojai, ten tikrai yra ką veikti. 

Ar jūsų vaikui patinka pasakos? Tuomet turite aplankyti pasakų slėnį, tačiau reikia nepamiršti ir Katedros, kurioje bus įdomu ir tėveliams

Pasakų slėnyje pasitinka pasaką primenanti aplinka, anapusinės lėlės ir įdomi edukacinė veikla. Čia rasite užsiėmimų, tinkančių mažiausiems ir vyriausiems vaikams. Savaitgalio pasirodymas nukels į nepaprastą fantazijų pasaulį. Aplankykite Vilniaus Katedros varpinės bokštą, kurio aukštis – 52 m, su kryžiumi – 57 metrai. Lankytojai gali užlipti iki paskutinio aukšto (45 m), iš čia atsiveria įspūdinga miesto panorama: senamiesčio pastatai, Gedimino prospektas, šv. Petro ir Povilo bažnyčia, puikiai matomos Katedrą puošiančios skulptūros. Mėgstantiems šiuolaikines technologijas arba negalintiems užlipti iki bokšto viršaus, bet norintiems pasigrožėti iš ten atsiveriančiais Vilniaus vaizdais galima išbandyti virtualią apžvalgą: lankytojai patys gali valdyti 52 m aukštyje įrengtas kameras.

Vaikų žaidimų kambarys taip pat tinkama veikla, kurioje vaikai praleis smagiai laiką

Vaikų žaidimų aikštelėse yra tiek daug pramogų, kad vaikui tikrai patiks. Jie tinka įvairaus amžiaus vaikams. Vaikiškas baseinas su kamuoliukais yra žaidimų erdvė, kuri puikiai patenkina tiek mažo, vos 6 mėnesių kūdikio poreikius, kuris visai neseniai išmoko sėdėti, tiek jau kur kas didesnio 6-mečio, kuris nori kamuoliukuose maudytis tarsi vandenyje, kiekviename žaidimų kambaryje rasite tokią pramogą kaip minkštas kamuoliukų baseinas. Nepriklausomai nuo amžiaus mažieji turėtų kasdien kuo daugiau judėti, o mažos kvadratūros namuose arba kai už lango yra blogas oras – svarbu tam sukurti tinkamas sąlygas. Tuomet geriausiai ir pasiteisina kamuoliukų baseinas, kuris tinka vaikams iki 6-erių metų amžiaus bei vyresniems. Juk tiek daug skirtingų judesių reikia atlikti maudantis kamuoliukų baseine, galiausiai, juose taip gera judėti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *