Kiekvienais metais internetą užplūsta naujausi darbo užsienyje skelbimai. Visai nesvarbu kokiu tikslu vedami ir kuriam laikui (vasarai, žiemai, mėnesiui, metams) vyksite uždarbiauti į užsienio šalį, Jūs vis tiek susidursite su daugybe naujausių pasiūlymų, jeigu ieškositės darbo be tarpininkų. Kaip nepasiklysti toje skelbimų gausoje ir kaip atrasti geriausią darbo poziciją – į šiuos klausimus pamėginsime atsakyti Jums šiandien.
-
Ką norite dirbti?
Kiekvieną dieną skelbimų portaluose talpinami nauji darbo pasiūlymai elektrikams, suvirintojams, programuotojams, slaugėms, buhalteriams, inžinieriams, mokytojams, auklėms ir t. t.. Bet Jūs (tikriausiai) juk nesate absoliučiai visų galų meistras? Galbūt esate įgyję tam tikrą išsilavinimą universitete ar kolegijoje, o gal jau iš anksčiau turite konkrečios darbo patirties ir norėtumėte toje srityje tęsti savo tobulėjimą? Būtinai išsiryškinkite į kokią rinką linkstate. Tai padės prafiltruoti nereikalingus darbo skelbimus ir susikoncentruoti į tuos, kurie domina labiausiai. Susitelkimas būtent į vieną sritį Jums leis sukurti CV ar motyvacinį laišką, kuris paryškintų tas asmenines savybes, kurios reikalingos tai, Jūsų pasirinktai, specifinei verslo sferai. Tai taipogi palengvins ruošimąsį būsimam darbo pokalbiui.
-
Kaip kalbėsime?
Ieškote darbo Norvegijoje, bet nemokate norvegų kalbos? Ieškote darbo Vokietijoje, bet be vokiečių kalbos žinių? Tuomet žiūrėkite tuos darbo skelbimus, kuriuose yra aiškiai pabrėžta, jog konkrečioje pozicijoje kalbos žinios yra nebūtinos. Taip, kalbos mokėjimas yra vienas iš darbo užsienyje minusų. Visgi, darbo pasiūlymų padangėje kartas nuo karto atsiranda tokių darbo skelbimų užsienyje, kurie nereikalauja iš asmenų kalbinių įgūdžių. Nepražiopsokite jų ir gribkite iškart, kai tik turėsite progą!
-
Ar darbas legalus?
Tai yra dar viena kliūtis su kuria susiduria asmenys, ieškodami darbo užsienyje. Įvairiuose internetiniuose skelbimuose dažnai rasime tokių pasiūlymų, kuriuose ieško darbuotojų, sutiksiančių dirbti nelegaliai. Ar verta rizikuoti? Na, kaip čia pasakius – nelabai. Tai beveik tas pats, kas nusipirkti vienetinį vogtą dviratį, priklausiusį profesionaliam dviratininkui ir važinėti po Vilniaus senamiestį be baimės, kad vieną saulėtą dieną Jus pakėlėje sustabdys policijos pareigūnas. STOP! Apeidinėti įstatymų tikrai nereikėtų. Užsienio valstybėse yra daugybė laisvų, legalių darbo vietų, kurias galėtumėte užimti būtent Jūs. Nėra jokios prasmės eiti prieš taisykles, kai visos sąlygos teisėtam darbui yra suteikiamos.
-
Kur gyvensime?
Paskutinis, bet tikrai svarbus – apgyvendinimo klausimas. Gyvenamosios vietos paieškos užsienyje gali būti tikrai labai sudėtingos. Nors būstų katalogai yra nuolat atnaujinami, kompetencija yra taipogi itin didelė. Tai vos ne tas pats kas rasti dar vieną laisvą darbo poziciją, kuriai tiktumėte. Jeigu nenorite užsiversti dar 100 % darbų ant savęs – nušaukite du zuikius vienu šūviu susikoncentruodami į tų įmonių paiešką, kurių darbdaviai aprūpintų Jus apgyvendinimu.