Šviestuvai skirtingose pasaulio šalyse

Ar dažnai keliaujate? Jeigu taip, turbūt teko pastebėti, kad skirtingose pasaulio šalyse vietiniai linkę skirtingai dekoruoti namus. Kol vieniems šviestuvai yra tik šviesą skleidžiantis daiktas, tuo tarpu kitiems tai labai svarbus dekoro elementas, kuris suteikia patalpai daugiau unikalumo, pabrėžia svarbiausius jos akcentus.

Štai Lietuvoje labai vertinami pastatomi šviestuvai, kurie dažniausiai skirti tam tikrų zonų apšvietimui. Pavyzdžiui, greta pufiko, kai kuriama skaitymo zona. Lygiai taip pat šio tipo šviestuvus labai vertina ir Skandinavijos šalių gyventojai, kuriems svarbu, kad patalpose būtų kuo daugiau apšvietimo. Juk net kai dienos yra tamsios – norisi kuo daugiau šviesos.

Priešingai nei Azijos šalyse, kur dažniausiai perkami labai maži būstai, tad pastato šviestuvai atrodo tik kaip veltui užimantys vietą. Ten dažniausiai pasirenkami pakabinami, dar geriau – įmontuojami. Taip pat kuo mažiau dėmesio skiriama dekoratyvumui, kadangi pagrindinė šviestuvo funkcija būtent ir yra tinkamai apšviesti patalpas, o ne jas dekoruoti.

Verta nukeliauti į Ameriką, kur dažniausiai gyvena paties unikaliausio interjero mėgėjai. Stilistai teigia, kad būtent šioje šalyje mažai dėmesio skiriama skoniui, kartais namai atrodo labai neskoningi, kaip kičas, tačiau jeigu gyventojams – patinka kodėl gi ne? Vėlgi galima lyginti su lietuviais bei kitomis Europos šalimis, tiksliau gyventojais, kurie daugiau dėmesio skiria estetikai. Būtent Vidurio, Rytų Europa yra vienos tų šalių, kurios dažnai vadinamos turinčios skonį, kadangi šviestuvai atrodo unikaliai, juolab, derinami kambario interjere, kad kiekvienas akcentas derėtų.

Paminėjus amerikiečius taip pat galime plačiau paminėti ir pietų europiečius, kurie dažniausiai irgi mažai dėmesio skiria aplinkai, kurioje gyvena. Ne tik šviestuvai nepasirenkami įvertinus stiliaus, tačiau ir tokie masyvūs baldai kaip kad lova. Ne tik dėl patalpų dydžio, tačiau dėl abejingumo, kadangi žmonėms nėra tai svarbu gyventi patraukliuose namuose, kuriose kiekvienas daiktas derėtų ir pavyktų palaikyti tvarką.

Lyginant su kitomis tautomis galime pasidžiaugti, kad lietuviai šiuo atveju yra labai atsakingi. Ne tik renkasi skoningus šviestuvus, tačiau taip pat ir tinkamai juos įkomponuoja aplinkoje, stengiasi išgauti tokį stilių, kuris neatsiejamas nuo tvarkos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *