Taurakalnis (Tauro kalnas)

Šis kalnas dažniausiai atpažįstamas iš savo pagoniškų šaknų. Anksčiau čia buvo minimos įvairios pagoniškos šventės, meldžiamasi dievams, kad jie atsiųstų lietaus arba padėtų užaugti didesnį derlių. Anksčiau šis kalnas buvo vadinamas Velnio kalnu (tai išduoda istoriniai šaltiniai). O 1441-ais metais Ldk Kazimiero Jogailaičio pareiškimu šis kalnas pavadinamas Pamėnkalniu.

Taukalnio pavadinimą paaiškina legenda, kuri teigia, kad čia Ldk Gediminas susapnavo kalną. Na, aiški analogiją į Vilką, tačiau tikima, kad po šio sapno šis kalnas ir buvo taip pavadintas.

Aplink šį kalną stebinti turėtų ir daugelis gatvių, kurios yra pavadintos garsiausius lietuvių rašytojų asmenvardžiais. Prieš I-ą pasaulinį karą buvo graži idėja ant kalno pastatyti visos Lietuvos kultūros namus, tačiau prasidėjus karui idėja buvo paprasčiausiai pamiršta. 2007-ais metais ant kalno taip pat buvo atidengtas paminklinis akmuo su užrašu, kad būtent šioje vietoje turėjo stovėti Tautos namai skirti visos Lietuvos gyventojams.

  • Adresas: V. M.Putino g.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *