Šv. Ignoto bažnyčia

Šv. Ignoto bažnyčia statyta 1622-1647-ais metais. Kaip ir daugelis to meto bažnyčių, kurias statė Jėzuitai, ji yra bazilikos tipo. Turi kupolą, kuris yra svarbiausias ir labiausiai akį traukiantis akcentas, taip pat, bokštus. Nors iškart buvo statyta mūrinė, visgi, per gaisrus nukentėjo ne kartą ir galiausiai ji atstatyta tokia, kokią matote dabar. Architektas, kuris vadovavo statyboms – T. Žebrauskas.

Tiesa, kai Lietuva priklausė Rusijos imperijai – ši, kaip ir kitos bažnyčios, buvo paversta sandėliu skirta karininkų daiktams laikyti. Šaltiniai rodo, kad joje net vykdavo kareivių pasilinksminimo vakarai, viešnamio tipo pramogos. Nors ir labai apnaikinta ir sudėvėta į tikinčiųjų rankas grįžo 1925-ais metais. Tuomet vėl pertvarkyta ir rekonstruota taip, kad joje būtų galima vesti pamaldas.

Dar kartą  funkcija pakeista valdant sovietams, kadangi tuo metu bažnyčia buvo paversta sandėliu skirtu kinematografijos menui kurti. Atgavus Nepriklausomybę vėl grąžinta tikintiesiems, kurie ją dabar ir prižiūri. Šiuo metu čia kasdien vyksta mišios.

  • Adresas: Šv. Ignoto g. 6
  • Lankymo laikas: I–V 8.00 – 18.00, VI 16.00 – 18.00, VII 9.00 – 13.00
  • Internetinis adresas: http://www.svignotas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *