Šv. Baltramiejaus bažnyčia

Šv. Baltramiejaus bažnyčia – nedidelė, tačiau tuo ir labai žavi. Daugelis teigia, kad čia apsilankę pajunta paslaptingą aurą, tad jeigu norite ir jūs pasijusti tarsi magiškoje vietoje, tokiu atveju keliaukite į Užupy, kur yra įsikūrus ši bažnytėlė. Sekite Bernardinų kapinių kryptimi ir pamatysite nedidelę, tarp namų pasislėpusią bažnytėlę.

Pirmas šios bažnyčios variantas buvo medinis ir sudegė karo su Maksva metu (kaip ir daugelis kitų religinių objektų, kurie buvo deginami rusų karių). 1778-ais metais bažnyčia buvo atstatyta ir ją kūrė architektas Martynas Knakfusas. Pirmiausia buvo sukurta oratorija, kuri 1824-ais metais pastatyta bažnyčioje. Statybas prižiūrėjo dvasiškasis tėvas Augustinas Stodolnikas. Tuo metu pastatyta bažnyčia išliko iki mūsų dienų. Žinoma, su mažomis rekonstrukcijomis, tačiau jos pagrindas yra toks, kokį matome.

1949-ais metais bažnyčia Sovietų sąjungos paliepimu buvo uždaryta ir joje pradėjo veikti skulptorių dirbtuvės. Katalikams ji grąžinta tik 1997-ais metais. Šiuo metu šv. Baltramiejaus bažnyčioje vyksta mišios, galima užsisakyti apeigas.

  • Adresas: Užupio g. 17A
  • Lankymo laikas: I-V 16.00 – 19.00, VII 9.00 – 14.00

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *