Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia

Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią galite rasti Šv. Mykolo gatvėje, visai netoli Šv. Onos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio maldos namų. Bažnyčia buvo statyta nuo 1594-ųjų metų iki 1625-ųjų metų. Taigi – netrumpai, tačiau ir rezultatas pranoksta lūkesčius. Jos rėmėjas ir idėjos sumanytojas – kultūros atstovas ir ano metu politikas – Leonas Sapiega. Baigus statyti 1625-ais metais reikėjo laukti dar dvejus metus, kol jis bus pašventinta ir taip pradės „oficialiai“ veikti.

Bažnyčia žavi architektūros sinteze, kadangi joje susipina Renesansas su vėlyvąja Gotika, taip pat galima rasti ir Baroko akcentų, kurie puikiai dera prie Vilniaus miesto architektūros. Tiesa, šis pastatas stebina ne tik savo nuostabia architektūra, tačiau ir simbolizmu, kuris perteikiamas per pastatą. Tai – to metu katalikų tikėjimo pavyzdys, kuris dar nebuvo labai aktyvus, kadangi vis pasireikšdavo pagonystės požymių ir net XVI amžiuje Krikščionybė nebuvo priimama labai švelniai.

Greta bažnyčios yra vienuolynas, o jo pastate – muziejus, kuriame galime susipažinti su Krikščioniškojo pasaulio paveldu bei istorija.

  • Telefono nr.: +370 5 269 7803, +370 5 269 7800
  • Adresas: Šv. Mykolo g. 9
  • Lankymo laikas: II – VI 11.00-18.00
  • Kaina: suaugusiam – 4,50 Eur, moksleiviui, studentui, pensininkui ir neįgaliam asmeniui – 2,50 Eur
  • paštas: muziejus@bpmuziejus.lt
  • Internetinis adresas: http://www.bpmuziejus.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *