Sausio 13-osios memorialas

2000-taisiais metais buvo atidengtas memorialas, kuris skirtas 1991-ųjų  metų sausio 13-osios aukoms atminti. Memorialo projekto vadovas Kęstutis Kisielius. Šis memorialas įdomus tuo, kad į jį integruoti Seimo rūmų fragmentai. Autentika monumentui suteikia išskirtinumo ir būtent ji labiausiai traukia dėmesį. Greta pastatyti mediniai koplytstulpiai atskleidžia šalies dvasingumą ir siekį būti nepriklausomais, kovoti už savo idėjas. Taip pat galite išvysti 1991-ais metais žuvusių žmonių nuotraukas su asmenvardžiais. Memorialo tikslas pagerbti žmones, kurie drąsiai ryžosi stoti į kovą su dideliu priešu. Svarbiausia – jį nugalėti, išreikšti savo drąsą siekiant laisvės ir nepriklausomybės.

Memorialo viduje nuolatos rengiamos įvairios ekspozicijos, rodomi filmai ir rengiamos parodos, kurių tikslas supažindinti visuomenę ne tik su sausio 13-os aukomis, tačiau taip pat ir pagerbti Lietuvos Nepriklausomybę nužudyto pirmojo pasieniečio Gintaro Žagunio atminimą, pareikšti užuojautą Medininkų žudynių aukoms ir kitiems garbiems šalies didvyriams.

Kiekvieną trečiadienį nuo 11-os iki 13-os valandos rengiami sutikimai su nepriklausomybės gynėjų sąjungos atstovais, kurie plačiau papasakos, kaip kuria valstybę ir kaip buvo dėl jos kovojama.

  • rsv@lrs.lt
  • http://tour.lrs.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *