Laisvės kelias

2010-ais metais metais atidengtas „Laisvės kelias“ – menininko Tado Gutausko darbas reprezentuojantis Lietuvą ir jos laisvę. Sukurta ir atidengta minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo dvidešimtmetį. Jos tikslas suvienyti viso pasaulio Lietuvius ir kartu kurti tvarią, draugišką ir visiems atvirą valstybę.

Menininkas savo darbu siekia akcentuoti, kad apatija, pesimizmas ir susipriešinimas trukdo šaliai gyvuoti,  tad labai svarbu visiems vieningai siekti to paties tikslo ir dirbti vardan Lietuvos. Tai manifestas ateities kartoms, kurios ir kurs šalį, kurioje gyvensime. Svarbiausia nepamiršti tos laisvės, kurią sukūrė mūsų protėviai ir „Laisvės kelias“ tai puikiai įprasmina.

Skulptūra formuoja gyvą žmonių grandinę, kuri susikabinusi rankomis kovoja už savo valstybingumą. Tai „Baltijos kelio“ analogija, kuri suvienijo net 600 km ilgio gyvų žmonių grandinę nuskambėjusią visame pasaulyje. Ji kalbėjo apie Baltijos šalis, kurios nori būti laisvos. Šios skulptūros kūrėjas tikina, kad būtent tai jis ir nori priminti žmonėms. Laisvę, kuri neturi būti priimama kaip duotybė, ją reikia išsikovoti.

  • Konstitucijos pr.
  • http://www.laisveskelias.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *