Kenesa

Įspūdingo grožio Vilniaus Kanesa yra karaimų maldos namai. Religinis objektas pradėtas statyti 1911-ais metais. 1911-ųjų metų spalio 30-tą dieną buvo pašventintas kertinis akmuo prie kurio planuota statyti karaizmą išpažįstančių žmonių maldos namus. Projekto autorius, architektas Michailas Prozorovas. 1913-ais metais buvo pastatytos maldos namų sienos ir pradėtas dengti stogas. Visus darbus sustabdė I pasaulis karas.

Po karo, jau 1921-ais metais Kanesos statybos darbai buvo pratęsti toliau ir galiausiai dar po dviejų metų, tai yra, 1923-ais, religinis pastatas buvo pašventintas. Sovietinio valdymo laikotarpiu Kanesos veikla buvo sustabdyta ir joje įrengtas tresas, o vėliau geodezijos tarnybos archyvas. Tarybiniais metais maldos namuose net gyveno neturtingi žmonės. 1989-ais metais ji buvo grąžinta karaimams, o 1993-iais metais vėl pašventinta ir šiuo metu yra aktyviai lankomi maldos namai.

Kanesos architektūra įdomi. Ji yra padalinta tarsi į tris dalis: vienoje meldžiasi moterys, antroje – vyrai ir palikta laisva vieta viduryje. Šis Kanesa – pati seniausia visoje Lietuvoje.

  • Adresas: Liubarto g. 6

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *