Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centras

Žuvinto lankytojų centras susipažindina su didžiausiu ir vertingiausiu Lietuvoje Žuvinto pelkių kompleksu su sekliu Žuvinto ežeru. Tai išskirtine gamtine verte pasižyminti vietovė. Žuvinto rezervatas yra seniausia ir pirmoji Lietuvoje saugoma teritorija, įkurta 1937 m. prof. Tado Ivanausko iniciatyva. Dėl nepaprastai turtingos sparnuočių faunos Žuvinto ežere dar vadinamas paukščių ežeru, Lietuvos gulbių lopšiu. Būtent iš čia gulbės nebylės paplito po Lietuvos ežerus.
Žuvinto gamtinis rezervatas įrašytas į tarptautinės svarbos Pelkių bei seklių vandenų (Ramsaro) konvencijos saugomų teritorijų sąrašą. 2002 m. Žuvinto šlapynei ir greta esančioms Amalvo paliomis, Buktos giriai ir Žaltyčio ežerui suteiktas biosferos rezervato statusas. Visas biosferos rezervatas yra Natura 2000 teritorija. 2011 m. Žuvinto biosferos rezervatas įtrauktas į Pasaulinį UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ biosferos rezervatų tinklą.
Žuvinto rezervato lankytojų centre susipažinsite su šio rezervato gamtos vertybėmis, jų apsauga. Ekspozicija paruošta savarankiškam lankytojui: stenduose – pasakojimai apie Žuvinto ežero ir jo pakrančių gamtą, informaciniame portale yra įdomios medžiagos apie biosferos rezervatą, gamtos, kultūros vertybes ir atskiras rezervato dalis. Daug įdomybių apie ežero ir pelkės gyvenimą pasakojama didelėje muziejinėje ekspozicijoje. Čia pat rodomi filmai apie rezervato gamtą. Lankytojų centre teleskopais ir žiūronais galima stebėti paukščius nuo apžvalgos bokšto, o prie šalia lankytojų centro, Žuvinto ežero  pakrantėje, yra mokomasis pažintinis takas su paukščių stebėjimo bokšteliu. Moksleivių užsiėmimams įrengta gamtos klasė. Kiekvieną rudenį Žuvinto biosferos rezervate rengiamos migruojančių paukščių palydos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *