Rašytojo Jurgio Kunčino kambarys

Siekiant išsaugoti literatūrinį Jurgio Kunčino atminimą, jo gimtajame mieste, rašytojo vardu pavadintoje Alytaus miesto viešojoje bibliotekoje, 2006 m. atidarytas rašytojo atminimo kambarys. Čia sukaupti rankraštiniai bei spausdinti dokumentai – laiškai, piešiniai, satyriniai leidiniai, publikacijos iš periodinių leidinių apie rašytoją ir jo kūrybą ne tik lietuvių, bet ir užsienio (anglų, vokiečių, prancūzų, latvių, lenkų, rusų) kalbomis. Šiame kambaryje galima susipažinti su įvairiais J. Kunčino kūriniais  – romanais, novelėmis, apsakymais, eilėraščiais.
Lankytojų dėmesiui – režisierės Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinis filmas apie rašytoją „Beveik laimingas“ bei šios režisierės sukurtas trumpametražinis meninis filmas pagal romaną „Menestreliai maksi paltais“, garsiausio J. Kunčino romano „Tūla“ garsinis įrašas.
Parengta nuolat veikianti paroda bei fotografijų ekspozicija, kurioje užfiksuotos svarbiausios rašytojo gyvenimo akimirkos.
Savitą ekspozicijos aurą sukuria ir asmeniniai rašytojo daiktai: rašomoji mašinėlė, kušetė, gertuvė, netgi pieštukinė su rašytojo paliktais pieštukais bei kitomis rašymo priemonėmis. Ypatingas eksponatas – J. Kunčino namų sienos fragmentas-koliažas, sveriantis daugiau nei toną, kurį rašytojas sulipdė iš įvairių savo asmeninių daiktų, suvenyrų ir nuotraukų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *