Kur galima įsigyti tautodailininkų darbų?

Gintaro dirbiniai, drožinėti mediniai šaukštai, keramikinės puodynės išmargintos įvairiausiais raštais, tautinės juostelės. Turbūt nereikia aiškinti apie ką kalbame. Tikriausiai sutiksite, kad šiais laikais parduotuvių, restoranų ir kavinių – apstu galima sakyti visur. Tačiau ar daug žinome parduotuvių ir vietų kur galima įsigyti šių mūsų tautos paveldo išmargintų grožybių?

Pirmiausia norėtume paminėti bene didžiausią ir pritraukiančią didžiausius tautodailininkų srautus – Kaziuko mugę. Kaziuko mugė vyksta kiekvienais metais kovo mėnesio pirmosiomis dienomis. Į ją suvažiuoja daugiau nei 2000 dalyvių iš visos Lietuvos. Mugė organizuojama tiek Vilniuje tiek Kaune. Joje prekiauja tautodailininkai ir jų darbų atstovai ir galima rasti ko tik širdis geidžia: gintaro dirbinių, papuošalų, paveikslėlių, keramikinių puodų, ąsočių, pintų krepšių, autentiškų šiaudinių kalėdinių žaisliukų. Taip pat tekstilės ir apdirbtos odos gaminių: kepurių, šalikų, skraisčių ir dar daug kitų rankdarbių.

Kalbant apie Vilnių verta paminėti autentiškumo kupiną Pilies gatvę. Nesvarbu ar keliausite šia gatve darbo dieną ar savaitgalį,ar šaltą žiemos vakarą – visuomet rasite kampelį su gan nemaža tautodailininkų bendruomene, kuri prekiauja dažniausiai pačių rankų darbo gaminiais. Šią vietą žmonės ypatingai mėgsta prieš didžiasias metų šventes t.y. Šv. Kalėdas. Šiose prekyvietėse žmonės ieško autentiškų, nematytų ir nepabodusių dovanų artimiesiems ir draugams. Šiuo metų laikotarpiu daugiausia perkami šiltesnį drabužiai, vilnonės kojines su tautodailės raštais, šiltos kailinės kepurės. Taip pat toje pačioje gatvėje netoliese įsikūrusios keletas parduotuvių, kuriose prekiaujama lietuviško paveldo gintaro dirbiniais, suvenyrais turistams.

Dar norime paminėti, kad kiekienas miestas turi savo menininkų  bendruomenę, kuri dažniausiai yra įsteigusi bent po vieną darbų parduotuvę. Tai pavyzdžiui, kaip Kaune esanti “Saulutės galerija”, kurioje savo darbus eksponuoja Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos nariai. Taip pat Šiauliai turi savo menininkų darbų namus – tai tautodailės salonas “Devyni broliai” įsikūręs Tilžės gatvėje. Šiose dirbtuvėse galima rasti medžių drožėjų išdrožtas skulptūras tiek interjerui tiek eksterjerui, pynėjų iš vytelių pintus krepšelius, dėžutes, fotelius ir  t.t. Nemažai yra ir keramikos dirbinių, bei kalvių nukaltų žvakidžių, tvorų laiptų turėklų ir kitų tautodailės meno darbų.

Daugiau skaityti galite čia http://www.manomenas.lt/category/tautodaile/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *